Hayy Kitap Duyuru
Arama
Muhammed Taha Gergerlioğlu

Muhammed Taha Gergerlioğlu

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

1956 yılında Urfa’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Türkiye’nin çeşitli illerinde okuyarak tamamladı. İmam Hatip Lisesi’ni 1974 yılında Antalya’da tamamlayan Muhammed Taha Gergerlioğlu, aynı yıl Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde başladığı yükseköğrenimini 1978 yılında tamamladı.

Siyasi hayatına, 1974 yılında Milli Selamet Partisi (MSP) Gençlik Kolları Başkanlığı yaparak başladı. 1976 yılında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) kuruluşunda ve teşkilatlanmasında çalıştı. 1977 yılında Akıncılar Teşkilatı kuruluşunda görev yaptı.
1998 yılında siyasette yeni yol arayışları doğrultusunda genel başkanlığını Korkut Özal’ın yaptığı Demokrat Parti’de (DP) Bursa İl Başkanlığı, Genel İdare Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Daha sonraları Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) ilk tohumlarının atıldığı dönemlerde fiili olarak bu yapının içinde bulundu.

Birçok özel kuruluşta yaptığı danışmanlık hizmetleri 2002 yılında sosyometri danışmanlığı ile kamuya da taşınmış oldu. Sırası ile Halk Bankası İcra Kurulu Başkan Danışmanlığı, TMSF İştiraki Denetim Kurulu Üyeliği, Başbakanlık Sosyometri Danışmanlığı görevleri birbirinin peşi sıra geldi. 2009 yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu.
Uluslararası finans konusunda yurt içinde ve yurt dışında aldığı eğitimler, seminerler sonucunda yüksek finans yönetiminde uzman/yönetici olan Muhammed Taha Gergerlioğlu, üniversite, kamu ve özel sektörde bu konuda danışmanlık hizmeti vermeye ve çeşitli firmalarda yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam ediyor.

Verdiği eğitimler; İşletme Yönetimi, Yüksek Finans, Ar-Ge, Tasarım, Rehabilitasyon, Verimlilik, Kriz Yönetimi, Karşılaştırmalı Analiz, Standartlar gibi konularda çeşitli işletme etkinlikleri ve özel sektör danışmanlıklarıdır.

Muhammed Taha Gergerlioğlu, aynı zamanda SASAM (Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi) İstanbul Danışma Kurulu Başkanıdır. Strateji ve İstihbarat Uzmanı olan Muhammed Taha Gergerlioğlu Fransızca, Arapça ve Farsça biliyor. Evli ve dört çocuk babasıdır.