Hayy Kitap Duyuru
Arama
Ferin Batman

Ferin Batman

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı dalında bilim uzmanlığı yaptı. Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’in araştırmalarına katıldı.
Ankara’daki Amerikan Hava Kuvvetleri Üssü’nde beslenme servisi yöneticisi ve diyetisyen olarak çalışırken, değişik ülkelerdeki yemek ve servis eğitim merkezlerindeki programlara katıldı. Fransız şeflerden “Profesyoneller İçin İleri Düzey Yemek Yapımı, Dünya Mutfakları ve Servis Teknikleri Kursu” aldı.
Sheraton Ankara Oteli’nin Yiyecek İçecek Bölümü’nde yönetici olarak çalıştı. Elmax TV’de yayınlanan “A-Ferin” isimli programı hazırlayıp sundu. Sağlıklı beslenme ile ilgili radyo ve TV programlarına danışman, konuk olarak katılıyor. Çeşitli gazetelerin ve dergilerin sağlıklı beslenme ve diyet sayfalarını hazırlıyor, düzenli olarak makaleleri yayınlanıyor.
Beslenme ve diyet konusunda danışmanlık çalışmalarını sahibi olduğu Reform Beslenme Eğitimi ve Danışmanlık Merkezi’nde sürdüren Ferin Batman’ın İstanbul ve Ankara’da ofisleri bulunuyor. Ayrıca ofisine gelemeyenler için, ekibi ile birlikte 20 yılı aşan tecrübesiyle geliştirdiği eşsiz bir zayıflama sistemi olan “A-ferin Online Diyet Sistemi” ile Türkiye’de ilk defa www.ferinbatman.com üzerinden online diyet hizmeti de veriyor.
Sağlıklı beslenmeyle ilgili Türk Yemekleriyle Diyet isimli bir sağlıklı zayıflama kitabı, Düşük Kalorili Pratik Tarifler isimli bir yemek kitabı, şeker hastaları için hazırladığı Diyabet Mutfağı isimli kitabı bulunmaktadır.