Hayy Kitap Duyuru
Arama

Metropol Diyeti

Ön kapak Arka kapak

Fazla kilolardan ve hastalıklardan kurtaran ‘top’ formüller bu kitapta!

Satın Al

Kitap Özeti

“Bugüne kadar yayınlanmış araştırmalar, diyetler ve tecrübelerim sonucu geliştirdiğim ‘Metropol Diyeti’ sisteminin temelini oluşturan bu kitap; zaten, yorucu ve stresli bir hayatı olan şehir insanını, sağlıklı beslenmeye ve kilo vermeye çalışırken ekstra bir strese sokmamayı amaçlıyor. Vücudunuzda beslenmeye bağlı bütün olumsuzlukları nasıl kolayca çözebileceğinize dair ipuçları veriyor. Metropol insanına belirli bir dönem uygulayacağı bilindik diyet listeleri yerine, ömür boyu sağlıklı beslenerek ince ve fit kalmayı öğretiyor.”
Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ferin Batman

Şehir insanının işi zor! Yıpranma katsayıları çok yüksek. İş stresi, trafik ve çevresel kirlilik bir yandan, teknolojinin türevi radyasyona maruz kalma diğer yandan sıkıştırıyor onları. Sağlık hizmetlerine ulaşma açısından şanslı olsalar da, sağlıklarını korumakta güçlük çekiyorlar. Erken yaşlanıyorlar ve belli organlarda hızlı deformasyona maruz kalıyorlar. Masa başı işlerin hareketsizliği ve sağlıksız yiyecek seçeneklerinin bolluğu ise kilo alma problemini beraberinde getiriyor.

Beslenme uzmanı ve diyetisyen Ferin Batman elinizdeki kitabı ‘büyük şehir insanının realitesi’ne göre dizayn etti. Onları hastalıklardan ve fazla kilolardan koruyacak ‘top’ formülleri çıkardı. Kurduğu beslenme sisteminin adına ise Metropol Diyeti dedi.
Bu diyet gerçekçi! Tavukların özgürce dolaştığı köylerde değil de, plazaların, toplu ulaşımların, restoran zincirlerinin hüküm sürdüğü şehirde yaşadığınızı bilerek oluşturuldu. Düşebileceğiniz beslenme tuzakları tek tek hesaplandı. Zayıf ve güçlü noktalarınız, tehditler ve fırsatlar analiz edildi! Sağlıklılık ve pratiklik iç içe geçti.

Sabahları bitkinlikten yatağa yapışanlar, metroda uyuklayanlar, işe isteksiz gelenler, hareketsizlikten göbek yapanlar, enerjisi bitenler, sürekli dışarıda yiyenler, çok yediği için kilo alanlar, tatlı krizine girenler, tayyörlü kadınlar, beyaz yakalı beyler… İşte sizin kitabınız!

Kitapta neler yok ki…
• Gün boyu strese maruz kalan büyük şehir insanına antioksidan besinler…
• Bakımlı ve güzel görünmek isteyenlere; cilt, saç ve güzellik için gereken besinler…
• Pek çok kimyasala maruz kalan anne ve baba adaylarına; sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için yemeleri gereken gıdalar…
• Mevsimlere özel, vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendiren beslenme önerileri…
• Zayıflamak isterken sağlığından olmak istemeyenler için pratik, uygulanabilir öneriler…
• Diyet yaparken motivasyonunu kaybedenler için tüyolar…
• Özel günleri diyetini bozmadan geçirmek isteyenler, fast food’dan vazgeçemeyenler, restoranda ne yiyeceğini bilemeyenler için sağlıklı alternatifler…

Bu ve bunun gibi onlarca çok kolay uygulanabilir öneri sunan Metropol Diyeti, sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunmak ve fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için bir başucu kitabı…

Kitabın Bölümleri:

1. BESLENME NEDİR, NE DEĞİLDİR?
2. SAĞLIĞI KORUMAK VE HASTALIKLARDAN KORUNMAK İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ
3. KADINLARA ÖZEL SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ
4. ERKEKLERE ÖZEL SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ
5. ÇOCUKLARA ÖZEL SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ
6. ÇALIŞANLARA VE DIŞARIDA YİYENLERE ÖZEL SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ
7. NASIL SAĞLIKLI KİLO VERİLİR?
8. KİLO VERMEYE ENGEL DURUMLAR VE YAPILAN HATALAR

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Ferin Batman

Ferin Batman

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Ferin Batman Kitapları

Bu kitabı 1182 kişi görüntüledi.