Hayy Kitap Duyuru
Arama
Seda Sakacı Çelik

Seda Sakacı Çelik

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

İstanbul’da doğdu. Temel eğitimini tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü’nün ardından, Kocaeli Üniversitesi Kozmetik Teknolojisi Bölümü’nü bitirdi.

Doğal Kozmetik atölye çalışmaları eğitim seminerleri vermekle birlikte, cilt bakımı, saç tasarımı usta öğreticisi olup, üniversitelerde öğretim görevliliği hizmetlerinde bulunmuş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanlığı’nı yapmıştır. İBB’de Bölüm Başkanlığı yaptığı dönemde Türkiye’de ilk defa bir okulda kendisinin yazıp oluşturduğu müfredat ile ilk Doğal Cilt Bakım Eğitimi, Aromaterapi eğitimi verilmeye başlanmıştır.

Seda Sakacı Çelik halen Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi Sağlık Çevre Okulu’nda; Doğal Güzellik, Doğal ve Kişisel Bakım, Doğal Kozmetik, Fitokozmetik ve Cilt Terapileri Bütünsel Güzellik eğitim seminerleri vermektedir.
Eğitim hayatında Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve Kozmetoloji mezunu olmasından kaynaklı, profesyonel çalışmalarında özellikle sağlıklı yaşam biçimi üzerine son yıllarda artarak devam eden hassasiyetlere paralel olarak doğal ve organik yaşam ile kozmetik arasında kurduğu ilişkiye ait, kendisine ait oluşturduğu markada dahi yiyemediğiniz bir şeyi cildinize sürmeyin sloganı ile ürünlerini tasarlamıştır. Bununla birlikte danışmanlığını yaptığı firmalara da doğal kozmetik persfektifini oluşturup tasarımlarında hep insan sağlığını ön planda tutup en doğalını, organiğini arayarak formüllerini geliştirdi.

Danışmanlık ve Ar-Ge projelerinde yer aldı. Kozmetik tasarımcılığını yaptığı markaların, marka yüzü ve danışmanlıklarını da yapmıştır. Ulusal Tv kanallarında çeşitli programlara uzman olarak katılmaktadır. Alanıyla ilgili yayınlanmış birçok makale kaleme almıştır.

Konusu ile ilgili yurtiçi, yurtdışı fuar, etkinlik, workshoplara katılmakta ve takip etmektedir. Fitoterapi, Aromaterapi, Doğal Kozmetik, Organik Tarım ve Tıbbi Bitkiler çalışmalarına katılmaktadır. Kendisinin kurmuş olduğu Seda Sakacı Çelik Bütünsel Güzellik Merkezi’nde, Koruyucu Güzellik anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir.