Hayy Kitap Duyuru
Arama
Psikolog Pınar Güler

Psikolog Pınar Güler

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

2008 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi çift ana dal psikoloji ve felsefe bölümlerinden mezun olduktan sonra, 2010 yılında yüksek lisansını yine aynı üniversitenin “felsefi danışmanlık” alanında “yaşamda anlam sorunu ve etik” ekseninde çalışarak tamamladı. Aynı zamanda özel ihtiyaçlı çocuklar ve ailelerine psikolojik destek sağlayarak rehabilitasyon psikolojisi alanındaki çalışmalarını da sürdürmüştür.
2014 yılından sonra ise 0-2 yıl anne ve bebek ilişkisi ile bio-psikoloji konularına ilgi duyarak Hollanda Wageningen Üniversitesi’nde beslenme, laktasyon döngüsü ve emzirmenin bio-psikolojik süreçleri üzerine ABD Lactation Education Resources ve Canada Health e-Learning Breastfeeding Education programlarını tamamladı.
Yaşamın ilk iki yılında anne ve bebeğin bağlanma ve duygusal gelişim ihtiyaçlarına bütüncül bakmaktadır. Bir çocuk annesi olan psikolog, ailenin desteklenmesinde “dişil unsurlar” üzerinde durarak annelik döneminin psikolojik süreçlerini danışanlarıyla tüm açıklığıyla paylaşmaktadır.