Hayy Kitap Duyuru
Arama
Prof. Dr. Hamdi Temel

Prof. Dr. Hamdi Temel

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

1966 yılında Sorgun’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Sorgun’da tamamladı ve 1988 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olarak, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü’ne asistan olarak girdi. 1990-1996 yıllarında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde sırası ile 1997 yılında yardımcı doçent, 2002 yılında doçent ve 2008 yılında da profesörlüğe atandı. Bu zamana kadar 70’i yurt dışı yayını olmak üzere 75 yayını vardır. 16’sı yurtdışı sempozyumu olmak üzere 80 adet sempozyuma katılarak çalışmalarını sunmuştur. Çalışmaları Wep of Science’de 205 atıf almıştır. 17 farklı bilimsel dergide hakemlik görevi yapmıştır. 5’i proje yürütücüsü olmak üzere toplam 10 projede görev almıştır.

Dicle Üniversitesi tarafından düzenlenen “2008 Yılı Akademik Performans Değerlendirme ve Ödüllendirme” uygulamasında aldığı akademik puana göre, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri alanında 1. olarak seçilmiştir.

Halen Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, vekâleten Dicle Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü ve Dicle Üniversitesi Araştırma Fonu Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. Çevre Bilincini Geliştirme Derneği (ÇEBİD) kurucusudur ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na devam etmektedir. Çok sayıda radyo, televizyon ve gazete yayınlarında poşetlerin kullanımlarının azaltılması ile ilgili görüşleri, yorumları ve canlı programları mevcuttur.