Hayy Kitap Duyuru
Arama
Nazan Arısoy

Nazan Arısoy

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Karşı kıyıdan kendi topraklarına geri dönmüş bir ailenin İstanbul'daki bolca edebiyat kokan evinde dünyaya geldim. Minik ellerim henüz daktilonun tuşlarına yetişemezken yazmaya başlamıştım. Babam gazeteciydi. Her akşam daktilo başında toplaşırdık. Ertesi günkü köşe yazılarını, kitap çevirilerini birlikte yazardık.
Okul yıllarım çoğunlukla Anadolu’da geçti. Hayatımda hep edebiyat vardı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirdim. Okumak eğlenceli, öğrenmek çok keyifliydi. Anadolu Üniversitesi Reklam ve Halkla İlişkiler de bitti.
Çocuk sevgimi aileme taşıdım ve üç çocuk annesi yazar, senarist, eğitmen ve sanat yönetmeni olarak hâlâ hayatıma eşlik ediyorum.
Okurluğu bırakmam mümkün değil ama hayat bana yazmam için bolca sebep yarattı diyebilirim. Bu yaratılan sebepler sayesinde ilk olarak İlginç Adamlar ve Kadınları, ardından Piraye'de Nâzım Olmak, en sevdiğim kitabım Yağmur'dan Sonra Deniz, hayatta tesadüf diye bir şey yoktur düşüncemin ispatı için yazdığım ‘Tesadüf’ serisinin ilk kitabı Ah SEN, serinin ikinci kitabı Beni Seveceksin, Tomris Uyar’ın biyografik romanı Tomris’çe, Cemal Süreya, Frida Kahlo, Bukowski'nin Kadınları ve şimdi de Aşk'a Kadar Kapalıyız adlı kitabımla yeniden avuçlarınızın arasında, gözlerinizin önünde olmayı başardım. Hayatın kalan günlerinde mutlu anılar biriktireceğine söz verenlerdenim. Bu anıyı oluşturmam adına, bana gerekli gücü ve beceriyi bahşettiği için Tanrı’ya şükrediyorum.