Hayy Kitap Duyuru
Arama
Güven Kemerkaya

Güven Kemerkaya

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

10 Nisan 1976 Çıldır doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Isparta’da tamamladı. Lisans öğrenimini 1993-1997 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde aldı. Aksaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlköğretim A B D Sosyal Bilgiler Eğitimi Bilim Dalında “Korunmaya Muhtaç 6-8 Sınıf İlköğretim Öğrencilerinin Sosyalleşme Becerisi” tezi ile yüksek lisans eğitimini 2012 yılında tamamladı. Doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Mesleki kariyerine 1997 yılında Erzurum ili Karaçoban ilçesinde öğretmen olarak başladı. 1998 yılında Aksaray’a öğretmen olarak atandı. 2005 yılına kadar Aksaray’ın çeşitli okullarında öğretmen olarak görev yaptı. 2005-2007 yılları arasında müdür yardımcısı ve 2007-2014 yılları arasında okul müdürü olarak görev yaptı. 9 yıl okul yöneticiliği yaptıktan sonra şimdiki görevi olan Aksaray Belediye Başkan Yardımcılığı’na atandı.
Güven Kemerkaya’nın sosyalleşme, iyi vatandaş algısı, vatandaşlık, sosyal dışlanmışlık, dezavantajlı gruplar gibi alanlarda A tipi ulusal hakemli dergide yayınlanmış makaleleri vardır.
Çeşitli dergi ve gazetelerde şiir, deneme ve biyografi yazıları yazdı.
“Liderlik Eğitimi, Strateji Yönetimi, Değişim Yönetimi, Yönetim Becerileri, Stres Yönetimi, Proje Hazırlama Teknikleri” eğitimleri aldı.
Kemerkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.