Hayy Kitap Duyuru
Arama
Emin Arık

Emin Arık

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

İzmir İmam Hatip Lisesi ve İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde kesintisiz olarak uzun yıllar devam edecek olan mesleki kariyerine ilk kez Aydın-Yenipazar ilçesinde Merkez Vaizi olarak başladı. Bunu takip eden yıllarda aynı kadro ve unvan ile Ödemiş, Seferihisar, Manisa ve İstanbul’da da çalışmalarına devam etti.

Mesleki hayatına, ilki Manisa-Demirci ilçesi olmak üzere Karaburun, İkizdere, Beykoz, Karşıyaka, Karabağlar ve Bodrum ilçelerinde müftülük/idarecilik yaparak devam etti.

Yurt dışındaki vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere önce Almanya-Berlin (1990-1992), sonra Fransa-Lyon’da (1989-1993) Diyanet İşleri Başkanlığı’nı temsil eden görevler üstlendi. Bu görevleri esnasında sürekli okuyan, araştıran ve yazan bir kişi olma özelliklerini geliştirmeye çalıştı.

Çeşitli dergilerde ve web sitelerinde uzunca bir süredir yazıları yayımlanan Arık’ın hem görev hayatında hem sonrasında yayımladığı ve çoğu zaman ‘çok satanlar listesinde’ yer alan kitapları din, sosyal hayat, kültür, tarih, felsefe ve psikoloji konularını içermektedir. Doğduğu ilçe olan, Türkiye’nin ilk Cittaslow’u (sakin şehri) Seferihisar’da araştırma ve yazım hayatını sürdüren yazar evli ve iki çocuk babasıdır.

Diğer yayınevlerinden yayımlanmış kitapları şunlardır: Ateizm’den İnanca, İnsan-Hayat-Sevgi, Hz. Muhammed (s.a.s.), Hz. Mevlânâ, Nasihatler-Öğütler, Sevgi Merkezi Yuşa Tepesi, Cuma Yazıları-Cuma Sohbetleri, Hayat ve Ölüm, Fatih ve Fetih 1453, Dert Etme Dua Et-Güncel Örneklerle Dualar.