Hayy Kitap Duyuru
Arama
Dr. Ender Saraç

Dr. Ender Saraç

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Ender Saraç 1959 yılında İzmir’de doğdu. 1978’de Bornova Anadolu Lisesi’nden, 1984’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aile hekimliği dalındaki uzmanlığını 1991’de İzmir Devlet Hastanesi’nde tamamladı.
Türkiye, Fransa, İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da çeşitli üniversite, dernek ve kuruluşlarda Ayurveda ve diğer doğal tıp bilimi konularında; astroloji, reiki, meditasyon, NLP gibi çeşitli kişisel gelişim alanında ve spritüel konularda; doğal tıp, beslenme, obezite ve metabolizma konularında sertifikalı eğitimlere ve seminerlere katıldı. Ayrıca Türk Akupunktur Derneği’nin kurslarını bitirerek T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı akupunktur uygulama sertifikası aldı.
Türkiye’nin ilk diplomalı astrologlarındandır. Sağlık ve Astroloji, Ruhsal Gelişim, Spritüel Teknikler ve Pozitif Enerji Teknikleri alanlarında çalışmalar yapmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı estetik medikal sertifikası bulunmaktadır.
Ayrıca Türk Tabipler Birliği’nden onaylı işyeri hekimliği sertifikası da bulunmaktadır.
Çeşitli kuruluşlara danışmanlık yapmaktadır ve 1994’ten bu yana Özel Hay Polikliniği’nde sağlık hizmeti sunmaktadır.
Benan Hanım ile evli olan Ender Saraç, üç çocuk babasıdır. Bugüne kadar diğer yayınevlerinden yayımlanan kitapları şunlardır: Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları, Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları, Doğanın Şifalı Eli, Ruhsal Gelişim ve Kader, Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın, İlaç Gibi Yemekler