Hayy Kitap Duyuru
Arama

Yeni Çağın Çocukları

Ön kapak Arka kapak

Çocuklarınızı başarılı kılacak yöntemler bu kitapta!

Satın Al

Kitap Özeti

Yeni bir çağdayız; geleneksel yöntemlerle çocuk yetiştirmek artık tek başına yeterli değil. Zamane çocukları, yani “yeni çağın çocukları” çok farklı… Onlarla iletişim kurmak çok daha zor. Çocuğumuzla etkili iletişim kurmanın yolu öncelikle onu ve kendimizi iyi tanımaktan geçiyor.

Yeni Çağın Çocukları, nasıl bir anne baba olduğumuzu ve çocuğumuzun hangi kişilik tipinde olduğunu bilmemiz, çocuğumuzu yetiştirirken ona özel yöntemler geliştirmemiz gerektiğini anlatıyor. Etkili iletişim kurabilmek için gerekli yöntemleri yeni modeller ışığında, örnek senaryolar ve çözümlemeli soru cevaplarla açıklıyor.
“Çocuklarla oyun oynayarak onlara yeni bilgiler öğretmek” gibi özel bir uzmanlık alanı geliştirmiş olan Nur Eda Kasap Süslü, ayrıca, anne babalara yeni çağa uygun pek çok oyun öneriyor; çocuklar, en iyi bildikleri “oyun” diliyle aktarabilirsek her şeyi kolaylıkla öğrenebileceği için…

Yeni Çağın Çocukları, NLP ve Çoklu Zekâ Kuramı gibi yeni bilgi alanlarını kullanarak çocuklarla iletişim kurmak, özgüvenlerini geliştirmek için yararlı olacak bir başucu kitabı. Birçok eğitimci ve danışmanın övgüyle karşıladığı bu önemli çalışmayı çocuk yetiştiren herkes, anne babalar, eğitmenler, anaokulu öğretmenleri mutlaka okumalı!

Yeni Çağın Çocukları İçin Ne Dediler?

“Yeni Çağın Çocukları, günümüzde çocuğunu özenle yetiştirmek isteyen ancak hangi yöntemleri nerede, nasıl kullanacağını bilemeyen; güvenli, denenmiş örneklere gereksinimi olan ebeveynlere bir umut pınarı olacaktır. Kitapta bugüne kadar gözden kaçan çocuk oyunları ve yararlarını bulacaksınız. Bu uygulamaların çocuklar üzerindeki etkisini görmüş ve değerlendirmiş bir kişi olarak, çocuklarla ilgilenmeyi ve iletişim kurmayı arzulayan herkes için önemli bir rehber olacağını düşünüyorum. Sevgili Nur’un çalışmalarının yeni kitaplarla sürmesini dilerim.”
Prof. Dr. Sevgi Mir
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Başhekimi

“Nur Eda Kasap’ın Yeni Çağın Çocukları isimli kitabı, 21. yüzyılda çocuk yetiştirmek için anne babalara ışık dolu bir yolun haritası.”
Melih Arat

“Nur Eda Kasap’ın birikimlerini uzun süren çalışmaları ile harmanlayarak oluşturduğu bu kitap, çocuk yetiştiren, çocuklara ilgi duyan, geriye dönüp kendi çocukluğunda yolculuğa çıkmak isteyen ve çocukluk döneminin en önemli yılları olduğunu bilen herkese rehber olabilecek bir başucu kitabıdır. Bu değerli eserin her zaman çocuk kalmayı başarabilen ve içindeki çocuğu yaşatabilen tüm okuyuculara ulaşmasını dilerim.”
Ayfer Erbil
Prof. Dr. Üstün Dökmen Küçük Şeyler Anaokulu Müdürü

“Kendi seçimlerini yapabilen, yaptığı seçimlerin sorumluluğunu taşıyabilecek, yaşamı boyunca birilerinden bir şey beklemeden kendi istekleri için mücadele edecek, başkalarını suçlamanın rahatlığına sığınmadan kendine sorular sorabilecek ve kaderim bu demek yerine kaderini belirleyebilecek bireylerin yetişebilmesi için çocukluk yılları ve anne-baba çocuk ilişkisi büyük önem taşımaktadır. Keyifle okunan ve çocuklarınızla ilişkilerinize çok katkısı olacak bu kitabı okurken çocuklarınızla ilişki kurmanın farklı yolları da olabileceğini göreceksiniz. Meraklı anne ve babalara öneririm…”
Meltem Arıkan
Yazar

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Nur Eda Kasap Süslü

Nur Eda Kasap Süslü

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Nur Eda Kasap Süslü Kitapları

Bu kitabı 1485 kişi görüntüledi.