Hayy Kitap Duyuru
Arama

Mutluluk Kürleri

Ön kapak Arka kapak

21 günde Yeni Nesil Beslenme Programı ile enerjini artır, zayıfla, depresyonu yen, kronik yorgunluğa son ver!

Satın Al

Kitap Özeti

Mutluluk sağlıkla, sağlık mutlulukla mümkündür. Bağışıklık sisteminin dengeli ve güçlü çalışmasının ilk şartı yaşam sevincidir. Doğru beslenme ve bitkisel kürlerin gücüyle yaşamdan keyif alabilirsiniz.

Bu kitap modern yaşamın en önemli sorunlarına, bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış gerçeklerin ışığında bakıyor. Katkı maddeleriyle dolu işlenmiş gıdalarla gelen depresyon, stres, hâlsizlik, fazla kilolar ve uyku problemi, vücudunuzun imdat sinyalleridir. Bu sorunları ilaçlar çözmez, aksine daha da kötüleştirir.

Şifa gıdanızdadır.

Mutluluk Kürleri’ni yeni başlangıçlara vesile olması için yazdım. Kitaptaki 21 günlük beslenme modelini uyguladığınızda…

• Kendinizi hiç olmadığınız kadar enerjik ve dinç hissedeceksiniz!
• Fazla kilolarınızı vereceksiniz. Hem de hiç aç kalmadan!x
• Uykunuz düzene girecek!
• Depresyondan kurtulmaya başlayacaksınız!
• Hayata pozitif bakacaksınız!
• Ve kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu hissedeceksiniz!
En önemlisi, Mutluluk Kürleri’ni okuduğunuzda, şifanın fıtratı ile oynanmamış gerçek gıdada olduğunu anlayacaksınız. Hipokrat’ın binlerce yıl önce söylediği gibi:

“Besininiz ilacınız, ilacınız besininiz olsun.”

Dr. Ümit Aktaş

Önsöz’den…

Önce gıdamızı bozdular, bozulan gıda sağlığımızı bozmaya başladı. Yiyeceklerin raf ömrü uzadı, ama insanlarınki kısalmaya başladı.Ardından ilaç şirketleri devreye girdi. Ulvi bir amaçla tabii ki! Hastaları iyi etmek vaadiyle, hastalara ömür boyu kullanmaları gereken kimyasal ilaçları verdiler. Olan kime oldu? Tabii ki kimyasallarla dolu yiyecekleri yiyip hasta olanlara. Yani, hepimize! Kronik hastalıklar patladı. Diyabet ve kanser, tarihte olmadığı kadar çok görülmeye başladı. Ruhsal problemler salgın hastalık gibi arttı. Kime sorsanız depresyonda… Depresyonda değilse mutsuz. O da olmadı, hayat enerjisini kaybetmiş bir yaşam yorgunu. Her sorun için bir ilaç var neyse ki! Mutsuzsan bir antidepresan al, uyuyamıyorsan bir uyku ilacı, şişmansan özel tasarım bir mide kelepçesi. Peki, bu ilaçları reçete eden doktorlar, tehlikeli yan etkilerden bahsediyor mu?

Hayır!

Peki, size bu ilacı reçete eden doktor, kullandığınız antidepresanın sizi kronik depresyon hastası yapacağını söyledi mi?

Hayır.

Senelerdir bağırsak ve beyin arasındaki ilişki biliniyor. Bağırsak florasını oluşturan bakterilerin ruh halini de etkilediği yeni bir bilgi falan değil. Peki, bağırsak florasını ne belirliyor? Yediklerimiz, içtiklerimiz. Yiyecekleri doğada olduğu gibi yediğimizde, atalarımızın yaptığı gibi mayalayarak tükettiğimizde dost bakteriler çoğalıyor, gelişiyor. İşlenmiş gıdalar, genetiğiyle oynanmış besinler, aldığımız her ilaç ise bu floraya zarar veriyor. Denklem ortada. Ama görmek isteyen yok! Şifa, ancak beslenmeyi düzelterek mümkün olabilir. İnsanı daha da hasta eden, hatta öldüren ilaçlarla değil!

Mutluluk Kürleri’nde modern zamanlarla özdeşleşen sorunları masaya yatırdım: Mutsuzluk, depresyon, stres, hâlsizlik, uykusuzluk, fazla kilolar… Doğru bir beslenme modeli ile depresyonu yenebilir, probiyotikler sayesinde stresle savaşabilir ve hatta ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. Mutlu, zinde ve dolu dolu yaşanan anlamlı bir hayat, sadece ve sadece doğru bir beslenme modeli ile mümkündür. Önce gıdamızı bozdular, bozulan gıda sağlığımızı bozdu, sonra bize ömür boyu kullanmamız gereken ve asla iyileştirmeyen kimyasal ilaçlar sattılar… Şimdi biz bu zehirli denklemi tersine çevireceğiz. Sağlıklı yaşamak için nasıl beslenmemiz gerektiğini öğreneceğiz, bozulmamış gıda ile sağlığımıza kavuşacağız.

Sonsöz’den…

Bu bir son değil, bir başlangıç… Daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşamın başlangıcı. 21 günlük bu modeli uyguladığınızda, ilacın da şifanın da besinlerde olduğunu göreceksiniz. Ama nasıl besinler? Fıtratına uygun, genetiğine müdahale edilmemiş olan besinler. Doğanın bize sunduğu zamanda, doğanın bize sunduğu haliyle… Peki, bu yirmi bir gün sonunda ne olacak? Bu beslenme modelini uyguladığınızda kendinizi nasıl hissedeceksiniz?

• En önemlisi ekmeksiz, böreksiz, çöreksiz, yani glutensiz bir yaşamın mümkün olduğunu fark edeceksiniz.
• Kan şekeriniz dengeye oturacak.
• İnsülin metabolizmanız düzelecek.
• Hazımsızlık, gaz ve şişkinlik gibi şikâyetleriniz yok olacak.
• Kendinizi hiç olmadığınız kadar enerjik hissedeceksiniz.
• Fazla kilolarınızı vereceksiniz. Hem de hiç aç kalmadan!
• Uykunuz düzene girecek.
• Sabahları yataktan dayak yemiş gibi değil, dinç ve zinde kalkacaksınız.
• Depresif ve stresli ruh halinden kurtulmaya başlayacaksınız.
• Hayata daha pozitif bakmaya başlayacaksınız.
• VE KENDİNİZİ HİÇ OLMADIĞINIZ KADAR MUTLU HİSSEDECEKSİNİZ!

Kitabın Bölümleri:

1: DEPRESYONDAN KURTUL
2: STRESLE SAVAŞ
3: SAĞLIKLI VE MUTLU ÇOCUKLAR YETİŞTİR
4: FORMA GİR
5: ENERJİNİ ARTIR
6: UYKUNUN ŞİFALI GÜCÜNÜ KEŞFET
7: SAĞLIKLI VE ZİNDE YAŞAM KILAVUZU
8: 21 GÜNLÜK MUTLULUK KÜRÜ: YENİ NESİL BESLENME PROGRAMI

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Dr. Ümit Aktaş

Dr. Ümit Aktaş

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Dr. Ümit Aktaş Kitapları

Bu kitabı 4225 kişi görüntüledi.