Hayy Kitap Duyuru
Arama

Kekik

Ön kapak Arka kapak

Böyle kedi-fare öyküsü okumadınız!

Satın Al

Kitap Özeti

Dünya çocuk ve gençlik edebiyatından yayımladığı nitelikli roman ve öykülerle dikkat çeken Hayykitap, iki gençlik kitabıyla tanıdığımız ödüllü yazar Avi’yi gençlerden sonra bu kez çocuklarla buluşturuyor. ‘Badem ve Arkadaşları’ serisinin ilk kitabı Kekik, hem soluk soluğa hem de bolca gülümsemeyle okunacak bir macera. Birbirinden renkli fare ve kedilerle tanışacak, küçücük bir farenin neler başarabildiğine şaşıracaksınız…

Büyük hayalleri olan küçük fare Kekik, büyük şehire gitmek için ailesinden ve kırdaki sıcacık evinden ayrılır. Bir trene biner ve kendini Amperkent’te, Fareköy yakınlarında bulur. Fakat şans bu ya, trenden iner inmez, farelere karşı kurulmuş olan K.O.R.K.U. örgütünün genel başkanı kedi Düşes ile burun buruna gelir. Peki Kekik’i Düşes’in pençesinden kim kurtaracak? Kekik’in hayatı müzisyen Korna ile tanıştıktan sonra nasıl değişecek? Serüvenlerinden K.O.R.K.U. hiç eksik olmayan ve sonunda canına tak eden Kekik, bu gidişe bir dur diyecek mi?

Bir yanda müzisyen, ressam, şair, taşralı, evcil fareler; diğer yanda biri kanalizasyonda, öbürü sıcacık bir evde yaşayan iki kedinin kurduğu K.O.R.K.U… Ezeli kedi-fare mücadelesi, Newbery Ödüllü yazar Avi’nin usta kalemiyle renk kazanıyor, bir solukta okunacak renkli bir maceraya dönüşüyor. Yeniliklere duyulan merak, cesaret, muhbirlik, vicdan, dayanışma, değişim gibi kavramlar üzerinde duran Kekik, şimdiye dek yazılmış en iyi kedi-fare öyküsü olmaya aday!

Kitabın aldığı övgüler:

“Başından sonuna kadar müthiş zevkle okunan, olağanüstü güzellikte bir hikâye.”
Publishers Weekly (yıldızlı eleştiri)

“Bağımsız Kafe’de doruğa çıkan heyecan, okurları soluk soluğa bırakacak.”
School Library Journal

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Avi

Avi

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Avi Kitapları

Bu kitabı 1073 kişi görüntüledi.