Hayy Kitap Duyuru
Arama

El Yazısındaki Sır

Ön kapak Arka kapak

Kendinizi, sevdiklerinizi ve sevmediklerinizi daha “yakından” tanıyacaksınız!

Satın Al

Kitap Özeti

El yazısı, okumayı bilenler için müthiş bir bilgi kaynağı.
Yazı yukarı doğru mu aşağı doğru mu meyilli, harfler sağa mı yatık sola mı, kelimeler arası verilen boşluk geniş mi dar mı? Tüm bunlar, sosyal hayatlarından iş yaşamlarına, planlama becerilerinden ruh hallerine, insanlar hakkında pek çok ipucu veriyor.

Melih Arat’ın 1990 yılından beri dünya çapında uzmanların araştırmaları ışığında 400’den fazla kişinin, ünlülerin, seri katillerin el yazılarını inceleyerek üzerinde çalıştığı bu kitap, el yazısından karakter analizi konusuyla amatörce uğraşmak isteyenler için uygulanması kolay, harika bir rehber. Kitaptan edineceğiniz temel bilgilerle kendinizin, sevdiklerinizin, ünlülerin el yazılarına bakarak kişilikleri ya da tercihleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kitapta ayrıca, merak ettiğimiz ünlülerin el yazıları, imzaları ve karakter analizleri de yer alıyor. İşte bu analizlerden bazıları:

Abdullah Gül: Mantık ve duyguyu dengeleyebilen bir yapıya sahip.

Ahmet Necdet Sezer: İnsanlarla mesafesini korumaya özen gösteriyor. Sezer’in kendi özeleştirisini yaparken objektif olduğunu söyleyebiliriz.Haluk Şahin: Aklı ve mantığı yaratıcılık ve önseziyle birleştirmeye çalışan bir kişilik yapısı olduğunu görüyoruz.

Paris Hilton: Paris Hilton için, rahatlıkla, yaşamayı sevdiğini ve hatta eğlenceyi doruklarda aradığını söyleyebiliriz.Sezen Aksu: Yazısından, yaratıcılıkla yan yana giden bir planlama ve uygulama kabiliyeti olduğu görülüyor.Salvador Dali: Yazının dışındaki geometrik formlardan, devrimci bir sanatçı olduğu anlaşılıyor.

Orhan Pamuk: Özgürlüğüne düşkün olduğunu, insanlarla mesafeli olmayı tercih ettiğini söylemek mümkün.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Esra Nur Erbil

Esra Nur Erbil

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Esra Nur Erbil Kitapları

Figen Peltek

Figen Peltek

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Figen Peltek Kitapları

Melih Arat

Melih Arat

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Melih Arat Kitapları

Nurtaç Yelden

Nurtaç Yelden

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Nurtaç Yelden Kitapları

Bu kitabı 1469 kişi görüntüledi.