Hayy Kitap Duyuru
Arama

Dinozorlar Devrinde Tehlike

Ön kapak Arka kapak

Aman dikkat, dinozorlara yem olmayın!

Satın Al

Kitap Özeti

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisi yeni bir macerayla devam ediyor: Dinozorlar Devrinde Tehlike. Bu dizide çocuklar öykünün seyrini yönlendiriyor, kendi sonunu kendi seçiyor, maceranın kahramanı oluyor. Kahraman olmak basit görünebilir; ne de olsa bölüm sonlarındaki sayfa yönlendirmelerinden birini seçip okumaya devam edeceksiniz, hepsi o. Peki gerçekten öyle mi? Gözünüzü kapayın ve uçan, yüzen, üstünüze üstünüze yürüyen dev dinozorlar hayal edin, sonra düşünün bakalım bu şartlar altında karar almak kolay mı. İşte size bir ipucu: Sayfadan sayfaya atlarken çok dikkatli olun, mantık yürütün, başınıza neler gelebileceğini iyice düşünün. Zira yanlış bir adım atıp tehlikeli dinozorlara yem olmak işten bile değil!Ya da şöyle yapın: Bile bile yanlış yola sapın, sonra geri dönüp durumu toparlamaya çalışın. Çok eğleneceksiniz!

İnsanların dünyayı doldurmaya başlamasından 65 milyon yıl önce, Tebeşir Dönemi’nde bir maceraya hazır mısın? Göreviniz, seneler sonra bulunup müzeye getirilmiş bir Triceratops yumurtasını annesine geri götürmek. Şahane bir kumsala iniyorsunuz. Bir tatil cenneti sanki burası, ama kısa süre sonra hiç de öyle olmadığını fark ediyorsunuz. Etrafta birbirinden korkunç dinozorlar var: Kanatlı dinozorlar, gagalı dinozorlar, devekuşuna benzeyen dinozorlar, su dinozorları… Hepsiyle başa çıkmak zorundasınız, çünkü yumurtayı kırılmasına izin vermeden doğru yere bırakmak istiyorsunuz. İyi ama neresi ki o doğru yer? Dinozorlara yem olmadan annesinin yuvasını nasıl bulacaksınız? Birdenbire güneşin önü kapanıyor ve köşeli bir gölge yavaşça üzerinizi örtüyor. Bu da ne? “Çıt çıkarmadan bekleyelim,” diyor Hektor. “Hayır, koşup kaçalım,” diyor Theo. Peki ya sen?

İnteraktif, bilgisayar oyunlarına meydan okuyan bu dizide, kitap ve oyun bir arada! İlk kitap Korsan Gemisi Tehlikede’de korkunç korsan Kaptan Tekgöz’ün gemisinin batmasına izin vermeyerek masum insanların hayatını kurtarmaya çalışıyordunuz. İkinci kitap Dinozorlar Devrinde Tehlikede’deki amacınız ise bir dinozor yumurtasını annesine sapasağlam geri götürmek… Heyecan dolu serüvenler yeni kitaplarla devam edecek!

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisine bir tanıtım filmi çektik! Çocukların rol aldığı kısa tanıtım filmi, dizinin macera ve eğlence dolu kitapları kadar ilgi çekeceğe benziyor.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Thilo

Thilo

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Thilo Kitapları

Bu kitabı 511 kişi görüntüledi.