Hayy Kitap Duyuru
Arama

Bir İki Üç Tıp

Ön kapak Arka kapak

Tababet komada, doktor depresyonda, hasta teyakkuzda!

Satın Al

Kitap Özeti

Bir zamanlar kutsal meslek olarak bilinen hekimliğin saygınlığı hızla azalmaya başladı. Bugün doktor denince, hayat kurtaran, dertlere deva bulan kişiler değil; bıçak parası alan, hastanede yüzüne bile bakmadığı hastalara muayenehanede candan ilgi gösteren, ilaç firmalarının bir dediğini iki etmeyen kimseler anlaşılıyor.

Tıptaki yozlaşmada, başta ettikleri yemini unutan bazı doktorların bizzat kendileri olmak üzere, oy peşinde koşan popülist siyasetçi ve bürokratların, kişiliğini yitirmiş üniversitelerin, boğazlarına kadar politikaya batmış tabip odalarının, tek amaçları daha çok kâr etmek olan ilaç endüstrisinin de önemli katkıları var.

Sonuç ise gerçekten acıklı! Tıp komada, doktorlar depresyonda, hastalar teyakkuzda. İlaç endüstrisinde ise işler tıkırında!

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta yeni kitabında Bir İki Üç Tıp diyerek bu kötü gidişe nokta koymak istiyor. Hâlâ vicdanına söz geçirebilen meslektaşlarını mücadeleye çağırıyor ve şöyle diyor:

“Sevgili meslektaşlarım, kafamızı kumdan çıkaralım; biz doktorlara birçok cepheden uygulanan orantısız gücü, asimetrik psikolojik harekâtı artık görelim. Bunlara karşı birlik olup hep beraber mücadele edelim; yoksa bu günleri de arayacağımıza hiç şüpheniz olmasın.

Bana gelince… İsteyen beni kınayabilir, isteyen suçlayabilir, isteyen hakaret de edebilir; ama bunların karşılığını ve cevabını da alır. Doğru bildiklerimi yazmaya ve söylemeye devam edeceğim; tabii udumu da elimden bırakmıyorum:

Kimseye etmem şikâyet ağlarım ben hâlime

Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Kitapları

Bu kitabı 1456 kişi görüntüledi.