Hayy Kitap Duyuru
Arama

Ağaçlar Yok Olmasın

Ön kapak Arka kapak

Ormanlar yok olursa ağaçlara, ağaçlarda yaşayan kuşlara ve hayvanlara ne olacak?

Satın Al

Kitap Özeti

Üç kitaplık Doğa-Kurtaranlar dizisinin ikinci kitabı Ağaçlar Yok Olmasın da raflardaki yerini aldı.

Doğa-Kurtaranlar Lola ve Evie, dünyanın haline çok üzülüyor ve doğayı korumaya, kurtarmaya çalışıyorlar. Küresel ısınma, su ve enerji israfı, nesli tükenen hayvanlar, sağlıksız yiyecekler, geri dönüştürülemeyen çöpler… Bu uzayıp giden korkutucu liste onları gerçekten çok endişelendiriyor. Kendi hayatlarında yaptıkları doğa dostu değişikliklerle herkese örnek olmaya, çevrelerini ve okullarını cennet gibi bir yere dönüştürmeye çalışıyorlar.

Ağaçlar Yok Olmasın’da Lola ve Evie tropikal yağmur ormanlarının insanlar tarafından tahrip edildiğini öğreniyor. Ormanlar yok olursa ağaçlara, ağaçlarda yaşayan kuşlara ve hayvanlara ne olacak? Doğa-Kurtaranlar onları tehlikeler karşısında yalnız mı bırakacak? Tabii ki hayır! Doğa-Kurtaranlar iş başında! Ağaçları kurtarmak için bir yetenek gösterisi düzenlemeye karar veriyorlar. Böylece insanların dikkatini “doğa”ya çekebilecekler. Ama gösteriyi düzenleyebilmek için önce yetenekli birilerini bulmaları gerekiyor…

Dizinin en önemli özelliği, doğa bilincini didaktik, sıkıcı bir metin yerine, eğlenceli birer macerayla anlatıyor olması. Ayrıca, bölümlerin sonunda “Yeşil Bilgi” ve “Ekolojik Gerçek” adlı kutucuklarda, çocuklara doğaya ilişkin pek çok temel bilgi veriliyor. Doğa-Kurtaranlar, doğayı korumayı hem hayati hem eğlenceli bir uğraşa dönüştürüyorlar.

Doğa-Kurtaranlar henüz iki kişi. Maceralarına ortak olmaya ne dersiniz?

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Kathryn Lamb

Kathryn Lamb

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Kathryn Lamb Kitapları

Bu kitabı 767 kişi görüntüledi.