Hayy Kitap Duyuru
Arama
Yılmaz Altunsoy

Yılmaz Altunsoy

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

1971 yılında Frankfurt’ta doğdu. Aslen Konya Ereğlilidir. İlk, orta ve liseyi Konya Ereğli’de okudu. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı ve 1993’te bu fakülteden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Necmettin Erbakan Üniversitesi Tarih Bölümü’nde, “Mezarlıkların Tarih İlmindeki Yeri: Bülbüldere ve Feriköy Mezarlıkları Örnekliğiyle” başlıklı tezi ile tamamladı.
Bütün iş hayatı özel sektörde geçti. Farklı şirketlerde olmak üzere yurt içi ve yurtdışında enerji, turizm, alışveriş merkezleri ve hastane projelerine ait yatırımların planlaması ve hayata geçirilmesinde, yatırım direktörü olarak görev aldı.
Siyaset tarihi özel ilgi alanıdır. Gazetelerde tarih ve siyaset konularında köşe yazıları yazmaktadır. Televizyonlarda tarih ve siyaset ağırlıklı tartışma programlarına katılmaktadır.
Evli ve iki çocuk babası olan Altunsoy, İngilizce bilmektedir.
Yazarın Yitik Şehir Musul’un Anahtarı, Kayıp Cennet 12 Adalar, Anayurttan Atayurda Seyahatnâme ve Rumeli’ye Son Veda isimli yayınlanmış dört eseri ve çok sayıda ilmi makalesi bulunmaktadır.
Evli ve bir kız çocuk sahibidir.