Hayy Kitap Duyuru
Arama
Uzm. Dr. Aslıcan Çakkalkurt

Uzm. Dr. Aslıcan Çakkalkurt

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

1979 yılında İstanbul’da doğdu. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından sağlıkta yönetim ve sosyal sorunların çözümüne ilgi duyarak Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdi.
Mesleğine klinik bir uzmanlık alanı ile devam etmeyi seçti, İstanbul Tıp Fakültesi’nde Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp alanlarında uzmanlık eğitimini tamamladı.
Uzmanlık eğitimi sonrasında Profesyonel Medikal Koçluk eğitimi aldı. Bu eğitim kendisine mesleğini yaparken yepyeni bir bakış açısı kazandırdı; hasta-hastalık-tedavi üçgeninin çok daha ötesine bakabilmesi için yeni bir kapı açtı.
Mesleki uygulamalarında fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenimize bütüncül yaklaşımı temel aldı. Sağlık Bakanlığı’nın hekimlere yönelik uyguladığı fitoterapi eğitim programını tamamlayan Türkiye’nin ilk fitoterapi uzmanı hekimlerinden biridir. Tamamlayıcı tıp konusuna büyük ilgi duyuyor.
Ozon tedavisi, kupa terapi ve refleksoloji eğitimleri ile bu alanda kendini geliştirmeye devam etti.
Halen Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Hiperbarik Tıp alanında çalışmalarına devam etmekte ve hastalarına basınç altında oksijen tedavisi uygulamaktadır. Hasta ve danışanlarının tedavi ve takip süreçlerinde beslenme ve stres yönetimi konularına özellikle önem vermektedir. Sağlıklı beslenmeye olan ilgisini Profesyonel Şeflik eğitimi ile birleştirerek beslenme reçeteleri düzenlemektedir.
Sağlığa, iyiliğe ve şifaya olan inancıyla çalışmaya, öğrenmeye ve üretmeye devam ediyor...