Hayy Kitap Duyuru
Arama
Şeyda Betül Kılıç

Şeyda Betül Kılıç

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

Orta öğretim ve liseyi Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1995- 1996 yıllarında ( henüz 16 yaşındayken) dönemin etkin dergilerinde yazıları ve röportajları yayımlandı. İletişime olan ilgisi ile Spikerlik ve Diksiyon eğitimi alarak kısa bir dönem radyoculuğu deneyimledi. Psikoloji lisansını Newyork Alfred Universıty’de tamamladı. Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) tarafından, akredite edilmiş ve sertifikalandırılmış CBT (Kognitif Davranış Terapileri) eğitimini tamamlayarak KDT Terapistleri arasında girmiştir. Kognitif Davranış Terapileri Derneği üyesidir.

Kognitif Terapiler Birliği (IACP) başkanı Prof. Dr. Mehmet Sungur süpervizörlüğünde ‘Çift ve Seks Terapileri’ eğitimi almıştır. Takiben Cised (Cinsel Terapiler Derneği)’den Aile Danışmanlığı aldı.Cinsel Tedavi ve Terapiler Eğitimini aldı (CETAD).

Ailelerle ve yetişkinlerle çalışmaya başladı. Travmalara olan eğilimi neticesinde bu konuda uzmanlaşmaya karar verdi. Travmalar konusunda EMDR eğitimlerinin bütün safhalarını tamamladı. Emdr 1- Emdr 2 (Emre Konuk) çocuklarla Emdr ( Ümran Korkmazer) teorik, formülasyon, süpervizyon aşamalarını başarıyla tamamlayan Şeyda Betül Kılıç, EMDR Terapistleri arasına girmiştir. Eğitimleri içerisinde Vajinismus eğitimini de dahil etmiştir. Son yılarda iyice artan kanser olaylarına psikolojik bir perspektiften bakabilmek ve kanserli hastalara destek olabilmek için Psiko Onkoloji eğitimi almıştır ( Prof.Dr.Sedat Özkan).

Şeyda Betül Kılıç, halen Ulusal bir radyoda bir programı hazırlayıp sunuyor. Toplumun çeşitli kesimlerine, belediyeler, vakıflar, dernekler, okullar öncülüğünde ulaşarak seminerler vermektedir. Ailelerin problemleri, evlilik, sosyolojik ve psikolojik temelli destek programlar, seminerler, atölyeler hazırlamaktadır. Evli ve üç çocuk annesi olan Şeyda Betül Kılıç’ın Hayy Kitap’tan 2016’da ‘Evlilikte Pozitif İletişim’ kitabı yayımlanmıştır. Sağlıklı toplumun sağlıklı aile ve daha da önemlisi sağlıklı çift ilişkisine bağlı olduğuna inanır.