Hayy Kitap Duyuru
Arama
Serkan Yimsel

Serkan Yimsel

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Serkan Yimsel 1975 yılında Ankara’da doğdu. Babasının Türk Deniz Kuvvetleri’nde beden eğitimi öğretmeni olması sebebi ile spor salonlarından ve yüzme havuzlarından hiç çıkmadı.
Sürekli taşınmanın dezavantajını, çok farklı spor dallarını pratik etme şansı ile avantaja çevirdi. İlk ve ortaokulda atletizm, lisede sutopu, üniversitede Amerikan futbolu takımlarında oynadı. Yüksek öğrenimimi İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde yaptığı sırada büyük ilgi duyduğu egzersiz ve beslenme konularında eğitim almak için 2001 yılında Amerika’nın Kaliforniya eyaletine gitti.
University of California Los Angeles‘ta (UCLA) iki senelik fitness eğitmenliği bölümünü tamamladı. Egzersizle rehabilitasyon ve fonksiyonel hareket konularında ihtisas yaptı. Amerika’da aldığı başlıca eğitimler:
• National Academy of Sports Medicine (NASM) fonksiyonel anatomi ve hareket bilimi
• National Strength and Conditioning Assosiation (NSCA) kişisel antrenörlük
• CHEK Enstitüsü egzersiz ve yaşam kocu
• National College of Exercise Professionals (NCEP) egzersiz terapisti
• RMAX International labut çevirme ve yoga sertifikası
Spectrum Club ve Sony Pictures gibi Los Angeles’ın en gözde kulüp ve tesislerinde çalıştı. Aralarında John Goodman’ın da bulunduğu aktörleri, plaj voleybolu şampiyonu atletlerini ve El Segundo Polis
Departmanı’nın cevik kuvvetlerini çalıştırdı.
Almış olduğum eğitim ve iş tecrübelerini ülkemizdeki fitness profesyonelleri ile paylaşmak icin 2010 yılında Türkiye’ye döndü. Fitness konusunda en iyi hizmeti verme hedefinde olan birçok ünlü kulüpte, fitness eğitmenlerine ozel, “Profesyonel Egzersiz Eğitmenliği Sertifika Programı”, “Postur Analizi ve Fonksiyonel Anatomi”, “Doğru Beslenme ve Yaşam Koçluğu” başlıkları altında birçok eğitim programı düzenledi. Halen egzersiz eğitmenliği ve sağlıklı yaşam koçluğuna devam ediyor ve İstanbul’da Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’nunda kursiyerlere eğitim veriyor.