Hayy Kitap Duyuru
Arama
Reha Özcan

Reha Özcan

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

20 Temmuz 1988'de Tokat, Turhal ilçesinde memur bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası Mehmet Özcan'ın memur olmasından dolayı, Anadolu’nun birçok şehrinde bulundu.
Eğitim hayatını birçok farklı okulda devam ettiren Reha, babasının erken vefatı ile okul hayatını bırakıp iş hayatına erken yaşta atıldı. Dışarıdan eğitim hayatını sürdürmesinin yanı sıra, farklı alanlarda da çalışarak birçok meslekte kendini geliştirdi ve bulunduğu şehrin yerel radyosunda mikrofonla olan bağının ilk adımlarını attı.
Askerlik görevi sonrası 2010 yılında İstanbul serüveni başlayan Reha, 2010 yılında ilk ulusal radyo programını Radyo Mega'da gerçekleştirdi. Sırasıyla Radyo Mega, Number 1, Kanaltürk, Halk Radyo, Kral Radyoları ve son olarak Kent FM'de yayıncılık hayatına devam etti.
Radyo programlarının yanı sıra İstanbul'un önde gelen birçok mekanında müzik direktörlüğü görevini üstlendi. Aynı zamanda farklı markalara da kurumsal kimlik ve dijital reklamcılık alanında danışmanlık yaptı.
Kendini iyi hissetmediği bir dönemde yeni bir program olarak aklına gelen Pişman İnsanlar Cemiyeti fikrini, yol arkadaşı Aytek Teoman ile birlikte 1 Aralık 2016'da hayata geçirdi.