Hayy Kitap Duyuru
Arama
Prof. Osman Müftüoğlu

Prof. Osman Müftüoğlu

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

Osman Müftüoğlu 10 Mayıs 1955 yılında, Anamur’da doğmuştur. 1972 yılında Anamur Lisesi’ni, 1978 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. 1984 yılında Ankara Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. MÜFTÜOĞLU, 1989’da Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Klinik Şef Yardımcısı, 1989’da İç Hastalıkları Doçenti, 1990’da İç Hastalıkları Klinik Şefi olmuştur. 1997 yılından bu yana İç Hastalıkları profesörüdür.
Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU Şubat 1993-Kasım 2001 tarihleri arasında Ankara Numune Hastanesi Başhekimliği ve Cumhurbaşkanı Sağlık Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. Uzun yıllar 9. Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL’in özel hekimliğini yapmıştır.
İstanbul’da etkinliğini sürdüren Yaşasın Hayat! Kliniği’nin kurucusudur.
Amerikan Mikrobiyoloji Derneği (1991), Amerikan Anti-Aging Akademisi (1997), Amerikan Tiroid Birliği (1998), Avrupa Aterosklerozis Derneği (1997), Avrupa Akdeniz Diyabet Çalışma Grubu (1999), Lausanne Tıp Birliği (1986), Türkiye Diyabet Derneği, Ankara Diyabet Derneği, Türk Hipertansiyon ve Nefroloji Derneği, Türk İç Hastalıkları Derneği ve Osteoporoz Çalışma Grubu üyesidir. Sağlık bakanlığı Yüksek Sağlık Şurası, Etik Kurul ve İlaç Ruhsatlandırma Komisyonu üyeliklerinde bulunmuştur.
Yaşasın Hayat, Hafifleyin Gençleşin, Hayat Bilgisi, Mutlu Olma Sanatı, Yaşam Reçeteleri, Yaşasın Yemek, Dermantoloji, İkinci Hayat gibi kitapları mevcuttur. Gazete yazarlığı da yapmakta olan Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU beş yıldır ekibi ile birlikte, Türkiye’nin en çok okunan sağlık sayfalarından biri olan Yaşam Reçeteleri’nde halkı genel sağlık konularında aydınlatmaktadır. Çeşitli televizyon kanallarına hazırladığı sağlık programları sayesinde bu bilgi akışını görsel medya aracılığıyla da sürdürmektedir. Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU evli ve iki çocuk babasıdır.