Hayy Kitap Duyuru
Arama
Prof. Dr. Erdem Yeşilada

Prof. Dr. Erdem Yeşilada

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Erdem Yeşilada 1949’da Zonguldak’ta doğdu. 1972’de Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı.
Doğal kaynaklı ilaç bilimi olan Farmakognozi dalında eğitim ve araştırma faaliyetlerini 1972-1988 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde, 1988-2005 yılları arasında da Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde sürdürdü. 2005 yılından itibaren Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde görev yapmaya başladı.
1987 yılında Doçent ve 1993’te Profesör unvanı aldı. Japonya (Kyoto University ve Tokushima University), İngiltere (University of London), İsveç (Uppsala University) ve Ozbekistan’da araştırma faaliyetlerinde bulundu.
Halen ‘Eczacılık Meslek Bilimleri Bolum Başkanlığı’ ve ‘Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanlığı’ görevlerini yürütmektedir.
Halk ilaçları ile ilgili saha çalışmaları (Etnobotanik), halk ilaçlarının biyolojik etkileri (Etnofarmakolojik), kimyasal bileşimleri (Fitokimyasal) ve Fitoterapi üzerinde ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış 380 kadar makale ve kitabı bulunmaktadır.
Prof. Yeşilada evli ve 2 çocuk babasıdır.