Hayy Kitap Duyuru
Arama
Nörolog Dr. Emel Gökmen

Nörolog Dr. Emel Gökmen

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Emel Gökmen Muğla’da 1967 yılında doğdu. 1990’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1999’da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladı.
2004 yılında Alman Hastanesi’ndeki görevinden ayrılarak integratif tıp alanındaki çalışmalarına başladı. Tanı ve tanıya uygun ilaç döngüsünü sorgulamaya başlayan Gökmen, yaşamı boyunca kendisinin de çok çektiği migren ve baş ağrıları başta olmak üzere bazı hastalıkların nedenlerini araştırmaya yöneldi. Klasik tıp eğitimi ile aldığı diğer integratif tıp (nöral terapi, akupunktur, homeopati, manyetik alan tedavisi) eğitimlerini birleştirerek tedavide ‘Gökmen Yaklaşımı’ algoritmasını geliştirdi.
‘Gökmen Yaklaşımı’ migren ve baş ağrıları başta olmak üzere bel-boyun ağrıları ve fıtıkları, baş dönmesi, kulak çınlaması, fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu gibi bazı hastalıklarda hastalığın nedenini bulup bu nedenlerin konvansiyonel tıp (klasik tıp) ve integratif tıp yöntemlerinin birlikte kullanılarak düzeltilmesini sağlar.
Hastalıkların nedenini bulma konusunda kendi geliştirdiği yaklaşımda uzmanlaşan Dr. Gökmen’in özellikle migren ve baş ağrılarının tedavisindeki yeni, farklı yaklaşımı birçok hastanın ağrısına çözüm bulmasını sağlamıştır.
Gökmen, küme baş ağrısının sadece diş-çene kompleksindeki sorunlardan kaynaklandığını iddia etmiş ve birçok hastada diş-çene kompleksindeki sorunu gidererek ağrıyı dindirmesiyle bunu doğrulamıştır.
Bir çocuk annesi olan Gökmen, ağrıyı dindirmeye yönelik çalışmayı yaşam görevi edinmiştir.