Hayy Kitap Duyuru
Arama
Nihal Doğan

Nihal Doğan

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1993 yılında İstanbul Bahçelievler Lisesi’nden mezun oldu. Ardından AÖF’de Halkla İlişkiler ve İşletme-Pazarlama eğitimi aldı.
2000 yılından itibaren sağlıklı yaşam alanındaki araştırmalarına ve bu yöndeki eğitimlere ağırlık verdi. Türkiye’de doğal, geleneksel ya da organik yöntemlerle üretim yapan firmaları araştırıp, üretim şekilleri hakkında bilgi topladı.
2006 yılında İSMEK Yiyecek Hazırlama ve Pişirme Teknikleri ve ZTBB Geleneksel Tıp Derneği’nde düzenlenen Fitoterapi ve Aromaterapi kurslarını, 2008 yılında da Doğal Bakım, Bitkilerin ve Beslenmenin Kimyası kurslarını bitirdi.
Rahmetli anneannesi ve annesinden öğrendikleri, onun mutfakta lezzetli yemekler yapmasının kaynağı oldu. 2005 yılında kendi evinin mutfağında doğal fermantasyon yöntemi ile sirke üretmeye başladı. Beş yılda otuz farklı sirke çeşidi geliştirdi.
Nihal Doğan, halen Hayykitap’ta sağlık ve doğal beslenme alanında kitap projeleri geliştiriyor ve editörlük yapıyor. Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ndeki ‘Doğal Sirke’ atölye çalışmalarında meraklılarına sirke yapımını öğretiyor.