Hayy Kitap Duyuru
Arama
Nazım Tanrıkulu

Nazım Tanrıkulu

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

1981 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk, orta ve liseyi Balıkesir’de tamamladı. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Çumra Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler programında eğitime başladı ve 2003 yılında mezun oldu. Okul yıllarında bilgi paylaşımı ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü’nün tanıtılması amacıyla web sitesi kurdu.

Mezun olduğu yıl, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce yapımına başlanan, şu an Zeytinburnu Belediyesi’nin himayesinde bulunan, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde, proje aşamasından itibaren 7 yıl süreyle görev yaptı.

Türkiye Florası’nda yetişip, yeterince tanınmayan tıbbi bitkilerin tanıtılması amacıyla “Ayın Tıbbi Bitkisi”; bitkilerin doğru kullanımları konusunda halkı bilgilendirmek amacıyla da “Tentür Hazırlama” ve “Bitki Özleri” atölyesi düzenledi. Bu çalışmalarını ekolojik pazarlar, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi ve diğer platformlarda katılımcılarla paylaşmaya devam ediyor.

Çeşitli projelerde danışmanlık ve eğitim çalışması yaptı. Kars/ Boğatepe köyünde tıbbi bitkilerin yetiştirilmesi, kurutulması ve değerlendirilmesi konusunda eğitmen olarak katkıda bulundu. Tokat, İzmir/ Ödemiş ve Çanakkale/ Gelibolu’da tıbbi bitkilerin kültürü ile ilgili danışmanlık yaptı. Antalya’da açılan Antalya Eczacı Odası Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne ve Kütahya’da hazırlıkları devam eden Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne de danışmanlık yaparak katkıda bulundu.

Çeşitli basın yayın organlarında tıbbi bitkilerle ilgili makaleleri yayınlandı, televizyon programlarında söyleşiler yaptı. Fitoterapi, aromaterapi, refleksoloji, homeopati kurslarına katıldı.

Homeopati Derneği ve Aromaterapi Derneği’nin yönetim kurulu üyesi, ayrıca Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Doğa Derneği’nin de üyesidir.