Hayy Kitap Duyuru
Arama
Mehmet Keçeciler

Mehmet Keçeciler

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

1944 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 1967 yılında Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nü, 1968 yılında da Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi.
Sırasıyla Ardeşen, Çumra, Kargı ve Fındıklı kaymakamlıklarını yaptı. 1975 yılında içişleri bakanlığının açtığı bir sınavı kazanarak Fransa’da Uluslararası Amme İdaresi Enstitüsü’ne devam etti. Aynı zamanda Sorbonne Hukuk Fakültesinde ‘İdari İlimler’ masteri yaptı.
1977 yılında yapılan mahalli seçimlerde MSP’den Konya belediye başkanı seçildi. 12 Eylül 1980 darbesiyle bu görevinden ayrılarak dönemin başbakan yardımcısı Turgut Özal’ın özel müşaviri olarak görev yaptı.
Turgut Özal ile birlikte Anavatan Partisi’nin kuruluşunda görev aldı. 1983 yılında Anavatan Partisi teşkilat başkanlığı ve kurucu üyeliğine seçildi. 1987 seçimlerinde milletvekili seçilerek girdiği parlamentoda dört dönem Konya vekili olarak görev yaptı. Aynı yıllar içerisinde farklı kabinelerde bakanlık görevinde bulundu.
Evli ve dört çocuk babası olan Mehmet Keçeciler Mülkiyeli genç bir kaymakam olarak başladığı ve siyasette devam ettirdiği kariyerini, kurucusu olduğu Anavatan Partisi ile sonlandırdı.