Hayy Kitap Duyuru
Arama
Mehmet Fatih Şiraz

Mehmet Fatih Şiraz

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra lisans eğitimini 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde aldı. Akabinde tezli yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji (Klinik Psikoloji) alanında tamamladı.

Kendi deneyim yetkinliğini artırmak için aile ve çift terapisi, kişilik bozuklukları, bireysel terapiler ve tanı koymaya yardımcı bireysel test uygulamalarının eğitimlerini aldı. 2006-2007 yıllarında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde engelli çocuklara yönelik bireysel-grup eğitim çalışmaları, engelli bireylerin ailelerine yönelik psikolojik destek ve psikoeğitim çalışmalarında bulundu. 2007-2014 yılları arasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Adli Psikiyatri Birimi’nde test uygulamaları, hastalara yönelik bireysel-grup psikolojik destek ve psikoeğitim çalışmalarında bulundu.

2013-2014 yıllarında özel bir vakıf üniversitesi bünyesindeki sürekli eğitim merkezinde Öğretim Görevlisi olarak ‘Aile ve Çift Danışmanlığı Eğitim Programı’nda kuramsal ve uygulamalı ders anlatımında bulundu.
2014-2018 Şehitkâmil Devlet Hastanesi ve Şehitkâmil Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde test uygulamaları, hastalara yönelik bireysel-grup psikolojik destek ve psikoeğitim çalışmalarında bulundu.
Halen bireysel, çift ve ailelere yönelik psikoterapist olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi hakkında daha detaylı bilgiyi farklı konularda yazılarının da olduğu kişisel web sitesinden edinebilirsiniz.