Hayy Kitap Duyuru
Arama
Mehmed Paksu

Mehmed Paksu

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

İlkokul sonrası beş yıl dini eğitim aldı. Gaziantep İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu.
Yazı hayatına Nesil Yayınları’ndan başladı. İlk yazısını 1978’de yazdı, ilk kitabı 1984’te yayınlandı. Bu süre içinde 40’ın üzerinde kitaba imza attı.
1992’den bu yana hafta içi her gün Moral FM’de program yapıyor. 1984-2011 yılları arasında 16 yıl kadar Yeni Nesil ve Tercüman gazetelerinde günlük, değişik dergilerde aylık yazılar kaleme aldı. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce programa katıldı, konferanslar verdi, sunumlar yaptı.
2012-2013 yılları arasında Aile Bakanlığı etkinliğinde 25 kadar ilde “Aile Olmak” programları gerçekleştirdi. Mehmed Paksu faaliyet alanını dört kelime ile özetliyor: Okuyorum, yazıyorum, konuşuyorum, seyahat ediyorum.
Yayınlanmış olan kitaplarından bazıları: Sünnete Göre Günlük Hayat(iki cilt), Kadın ve Aile İlmihali, Vesvese: Sebepleri ve Kurtuluş Yolları, Peygamberimizin Örnek Ahlakı, İnsanı Uçuruma Götüren Sözler, İnsanı Uçurumdan Kurtaran Sözler, Yakıcı Sözler, Nur Dede, Kâinatın Sahibi Kim, Sana Bir Sır Vereceğim, Cennet Bir Adım Ötende, Tanıyınca Her Şey Değişti, Allah Nasıl Yaratıyor, Peygamberim Canım Benim, Peygamberimizden Günlük Dualar, Cep İlmihali.