Hayy Kitap Duyuru
Arama
M. Mücahit Küçükyılmaz

M. Mücahit Küçükyılmaz

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

9 Ağustos 1977’de Antalya, Kumluca’da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Siyaset Bilimi alanında “Türkiye’de Demokrasinin Toplumsallaşması ve Siyasal İslam’ın Rolü: Milli Görüş Geleneği” konulu yüksek lisans tezini hazırladı. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü’nde “Polisin Meslekî Örgütlenmesi ya da Siyasallaşması ve Medyanın Yaklaşımı: Pol-Der ve Pol-Bir Olayları” konulu doktora tezini hazırlıyor.
Anlayış dergisinde editörlük, SETA Vakfı’nda iletişim koordinatörlüğü ve TRT1’de yayımlanan Enine Boyuna ile TRT Haber’de yayımlanan Sosyal Medya programlarında danışmanlık yapan Küçükyılmaz, Mostar dergisinde sosyo-politik gündeme ilişkin makaleler yazdı.
Çeşitli gazeteler ve web sitelerinde medya eleştirmenliği yapan Küçükyılmaz, George Sand’ın Lanetli Göl (La Mare au diable) romanını Türkçeye çevirdi (Şule Yayınları, İstanbul 2002). Katkı yaptığı kolektif eserler ve makalelerinin yanı sıra, “Türkiye’de Siyasal Katılım: Tek Partiden AK Parti’ye Siyasal İslam ve Demokrasi” (Birey Yayıncılık, İstanbul 2009; 2. Baskı: Yarın Yayınları 2011), “Düzenin Normalleşmesi: Yeni Türkiye” (2. Baskı: Yarın Yayınları 2011) ve Hakan Çopur ile birlikte hazırladığı “Türk Basınında Dış Habercilik” (2010) kitapları bulunuyor.
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde Alternatif Medya ve Medya Okuryazarlığı; SETA Vakfında ise Türkiye Modernleşmesi dersleri veren Mücahit Küçükyılmaz, halen TRT Haber’de Pazartesi Sendromu programını sunuyor ve Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı olarak görev yapıyor.