Hayy Kitap Duyuru
Arama
Jinekolog Dr. Ayşe Duman

Jinekolog Dr. Ayşe Duman

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1990-1996 yılları arasında Süleymaniye Doğumevi’nde uzmanlık eğitimini aldı. Aynı hastanede başasistanlık görevinde bulundu. Daha sonra çeşitli hastanelerde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yaptı. 1997 yılında kendi muayenehanesini açtı.
Belediyelerin ve kadın kuruluşlarının düzenlediği seminerlere eğitimci olarak katıldı. Üyesi olduğu Yeryüzü Doktorları ile Afrikalı kadınların sağlık çalışmalarında aktif görev aldı.
Son yıllarda ‘Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşım’ farkındalığı ile kadınlara verdiği hizmet alanını genişletti. Ruh-beden-zihin bütünlüğü içinde gerçek sağlığın oluşabileceği bilgisiyle zihinsel iyileşme tekniklerini (EFT, hipnoz, imajinasyon, dua vb) kadın sağlığı, doğum, kadın cinsel işlev bozukluklarında etkin ve güvenli bir şekilde kullanmaya devam etmektedir.
Son 5 yıldır Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşımı ile ön plana çıkan Dr. Ayşe Duman, zihinsel iyileşme teknikleri ile yüzlerce kadına destek olmuş, birçok grup eğitimi (hamile kampı, doğuma holistik yaklaşım, spritüel cinsellik, benim de bebeğim olsun diyenlere özel zihinsel iyileşme programı) yapmıştır.
Halen İstanbul/Üsküdar’daki muayenehanesinde ‘kadın hastalıkları ve doğum uzmanı’ olarak çalışmaktadır. Her türlü kadın sağlığı sorununa ‘holistik’ yaklaşımla hizmet vermektedir.
Tüp bebek programındaki kadınlara başarıyı artırıcı zihinsel iyileşme programı uygulamaktadır. Vajinusmus, cinsel sağlık sorunu yaşayan kadınlara bireysel destek vermektedir. Hamilelik kampları düzenlemektedir.
Dr. Ayşe Duman, Fatma ve Hüseyin Duman’ın kızı, Ömer ve Zeynep’in annesidir.