Hayy Kitap Duyuru
Arama
Firdevs Günaçar

Firdevs Günaçar

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Firdevs Günaçar, 3 Kasım 1963 tarihinde Rize Çamlıhemşin’de dünyaya geldi. 70’li yılların başında ailesiyle İstanbul’a taşınan Günaçar, öğrenimini de burada tamamladı.
Yemek yapmanın hazzına çocuk yaşlarda varan Günaçar evin adeta küçük şefiydi. Öğrendiği tarifleri denemek, kendince yorumlamak için annesinin mutfaktan çıkmasını dört gözle bekliyordu.
1983 yılında eşi Mehmet Akif Günaçar ile tanışıp evlendi. Annesinin evinde öğrendiği tarifleri ve daha nicelerini artık eşi ve çocukları için yapmaya başladı. Mutluluğun kalabalık sofralarda çoğaldığına inanan Günaçar, hayatta en çok değer verdiği ailesini, her cuma akşamı aynı masanın etrafında sevgi ile tatlandırdığı yemekleriyle buluşturdu. Gelenekselleşen cuma akşamı yemekleri bir süre sonra öyle bir hâl aldı ki katılamayanlar haber vermeye başladı. Yaklaşık iki bin haftadır kurduğu bu sofrada eşini, çocukları Çağ ve Naz’ı, ailesini, dostlarını, arkadaşlarını misafir etti. Çünkü o hayatın keyfini yemek yapmakta ve en önemlisi de kalabalık sofralarda lezzetleri paylaşmakta buldu.