Hayy Kitap Duyuru
Arama
Aytek Teoman

Aytek Teoman

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

Aytek Teoman 11 Kasım 1981’de İstanbul’da doğdu. Babası; Türkiye’nin önde gelen şarkı sözü yazarlarından biri olan Mehmet Teoman, annesi ise yıllarını sahneye adamış ses sanatçısı Nesli Özsoy. Ailesinin işleri nedeniyle, henüz dört yaşındayken Ankara ile tanıştı.
İlkokul ve Ortaokul yıllarını Yükseliş Koleji’nde geçiren Aytek Teoman, lisede belli nedenlerden ötürü Ankara’nın köklü eğitim kurumlarından biri olan Çankaya Lisesi’ne transfer oldu.
Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüş yaptı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde oyunculuk eğitimi almaya başladı. Senaryo Yazarlığı üzerine de eğitim alan Aytek Teoman, kelimelerle arasındaki güçlü bağı aklının yettiği yaştan bugüne yoğun biçimde hissetti ve her daim yazmaya, üretmeye devam etti.
İstanbul’a dönüş yapmasıyla birlikte; genlerinde bulunan müzik tutkusunu DJ kabinine yansıttı ve uzun yıllar İstanbul’un popüler mekanlarında 80ler, 90lar ve 2000ler’den oluşan yelpazesiyle insanlara müzik ziyafetleri sundu.
Sonrasında bu tutkusunu kurumsal kimliğe taşıyan Aytek Teoman, Number1 Türk TV ve Number1 FM’in Müzik Direktörlüğü’nü üstlendi.
Dört yıl boyunca sürdürdüğü görevinden ve kurumsal hayattan 2016’da ayrıldı. Aynı yıl; Number1’da tanıştığı, yol arkadaşı Reha Özcan ile birlikte Pişman İnsanlar Cemiyeti’ni kurdular.
Aytek Teoman ve Reha Özcan, Aralık 2016’dan beri Pişman İnsanlar Cemiyeti çatısı altında radyo programları yapmayı sürdürürken, bu süreç içine bir kitap, stand-up türünde bir gösteri, dinleyicilerle buluştukları bir Türkiye Turnesi, söyleşiler, partiler ve ömürlük anılar sığdırdılar.
Aytek Teoman, bugünlerde yine Reha Özcan ile birlikte kaleme aldıkları, ikinci kitaplarının heyecanını yaşıyor… Ve yeni projeler üretmeye devam ediyor.