Hayy Kitap Duyuru
Arama

Yunuslar Yaşasın

Ön kapak Arka kapak

Çevre bilinci edinmenin en kestirme yolu!

Satın Al

Kitap Özeti

Üç kitaplık Doğa-Kurtaranlar dizisinin ilk iki kitabı Penguenlerin Buzları Erimesin ve Ağaçlar Yok Olmasın’ın ardından, Yunuslar Yaşasın da raflardaki yerini aldı.

Yunuslar Yaşasın’da Lola ve Evie dünyanın haline çok üzülüyor. Herkesi doğaya duyarlı olmaya ikna etmeye çalışıyorlar. Ama etraflarındaki kimse onları umursamıyor. Hatta onların bu duyarlı halinden sıkılmış gibiler.

Bir dev akvaryuma düzenlenen okul gezisi Lola ve Evie’yi iyiden iyiye endişelendiriyor. Çünkü plastik atıklar yüzünden yunusların ve başka pek çok hayvanın yaşamının tehlikede olduğunu öğreniyorlar. Bu felakete dur demeliler! Ama bunun için arkadaşlarının, ailelerinin desteğine ihtiyaçları var…

Doğa-Kurtaranlar iş başında! Acaba insanları “yunuslar yaşasın” diye harekete geçirebilecekler mi? Yaptıkları küçük değişiklikler gerçekten doğayı kurtarmaya yarayacak mı?

Doğa-Kurtaranlar, doğayı korumayı hem hayati hem eğlenceli bir uğraşa dönüştürüyorlar. Ayrıca, bölümlerin sonunda “Yeşil Bilgi” ve “Ekolojik Gerçek” adlı kutucuklarda, çocuklara doğaya ilişkin pek çok temel bilgi veriliyor. Bu tatlı maceralar, doğanın gördüğü zararın, çevre tahribatının arttığı bugünlerde çocuklara canlarını sıkmadan bir parça hassasiyet kazandırabilirse ne mutlu…

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Kathryn Lamb

Kathryn Lamb

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Kathryn Lamb Kitapları

Bu kitabı 781 kişi görüntüledi.