Hayy Kitap Duyuru
Arama

Yaşamın Anahtar Minerali Magnezyum

Ön kapak Arka kapak

Tepeden tırnağa sağlık için magnezyumun eşsiz yeteneklerinden faydalanın…

Satın Al

Kitap Özeti

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre, magnezyum yaşamın başlangıcından bu yana insan metabolizmasının evrimleşme süreçlerinde kritik rol oynayan, vücutta 800’den fazla biyokimyasal reaksiyon için ihtiyaç duyulan, yüzlerce enzim sürecinde yer alan, tüm hücrelerin üretiminde ve çalışmasında etkili olan son derece önemli bir mineral.

Vücuttaki magnezyumun yarısından fazlası kemik dokusunda bulunur. Geri kalanı ise sıvılar, kan ve kas dokusu dahil olmak üzere vücuda dağılır. Peki magnezyum neden her yerde?

Her yerde çünkü; 

Günlük hayatta yaşadığınız pek çok fiziksel ve zihinsel sağlık sorununun altında magnezyum eksikliği yatıyor olabilir çünkü yüzlerce hastalık, magnezyum eksikliği ile ilişkilendiriyor.

İştah kaybı, bulantı, halsizlik, kas krampları, uyku sorunları, yüksek kan basıncı, anksiyete ve depresyon, regl ağrıları magnezyum eksikliğinin erken bulgularındandır. Yerine konmayan magnezyum; kemik erimesi, kalp rahatsızlıkları, migren, diyabet, metabolik sendrom, tiroid hastalıkları, astım, damar tıkanıklıkları ve kısırlığa yol açabilir. 

Bu kitap, birçok sağlık sorunundan korunmada ve tedavide etkinliği kanıtlanan magnezyumun neden yaşamın anahtarı olduğunu anlatıyor. 

Tepeden tırnağa sağlık için magnezyumun eşsiz yeteneklerinden faydalanın!

Kitap Önizlemesi

KİTABIN PDF ÖNİZLEMESİNİ İNCELEYİN.

İncele

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Dr. Elif Pahsa

Dr. Elif Pahsa

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Dr. Elif Pahsa Kitapları

Bu kitabı 1766 kişi görüntüledi.