Hayy Kitap Duyuru
Arama

Penguenlerin Buzları Erimesin

Ön kapak Arka kapak

Doğa dostu olmak hem önemli hem eğlencelidir!

Satın Al

Kitap Özeti

Hayykitap, çocukları hem eğlenceli hem duyarlı bir dizi ile tanıştırıyor. Üç kitaplık Doğa-Kurtaranlar dizisinin ilk kitabı Penguenlerin Buzları Erimesin raflardaki yerini aldı.

Doğa-Kurtaranlar Lola ve Evie, dünyanın haline çok üzülüyor ve doğayı korumaya, kurtarmaya çalışıyorlar. Küresel ısınma, su ve enerji israfı, nesli tükenen hayvanlar, sağlıksız yiyecekler, geri dönüştürülemeyen çöpler… Bu uzayıp giden korkutucu liste onları gerçekten çok endişelendiriyor. Kendi hayatlarında yaptıkları doğa dostu değişikliklerle herkese örnek olmaya, çevrelerini ve okullarını cennet gibi bir yere dönüştürmeye çalışıyorlar.

Penguenlerin Buzları Erimesin’de Lola ve Evie bahçelerinde bir penguen buluyor. Yoksa küresel ısınma yüzünden buzlar tamamen eridi ve penguenler kendilerine yeni bir ev mi aramaya başladı? Neyse ki durum o kadar da vahim değil. Meğer bu tatlı penguen, nesli tükenmek üzere olan bitkiler, kuşlar ve küçük hayvanların yaşadığı Ekoloji Parkı’ndan kaçırılmış. Peki bir pengueni kim ve neden kaçırır? Bu, kötü bir planın parçası olabilir mi? Doğa-Kurtaranlar iş başında! Bu işin sırrını çözmeye kararlılar!

Dizinin en önemli özelliği, doğa bilincini didaktik, sıkıcı bir metin yerine, eğlenceli birer macerayla anlatıyor olması. Ayrıca, bölümlerin sonunda “Yeşil Bilgi” ve “Ekolojik Gerçek” adlı kutucuklarda, çocuklara doğaya ilişkin pek çok temel bilgi veriliyor. Doğa-Kurtaranlar, doğayı korumayı hem hayati hem eğlenceli bir uğraşa dönüştürüyorlar.

Doğa-Kurtaranlar henüz iki kişi. Maceralarına ortak olmaya ne dersiniz?

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Kathryn Lamb

Kathryn Lamb

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Kathryn Lamb Kitapları

Bu kitabı 635 kişi görüntüledi.