Hayy Kitap Duyuru
Arama

Müstesna Deliler Albümü

Ön kapak Arka kapak

Acımasız bir dünyanın vicdan ışıkları…

Satın Al

Kitap Özeti

Bir deli sadece, yalnızca, asla, bizatihi deli değil; bir şehrin hafızasıdır. İnsanlığımızın vicdanıdır. Merhamet adlı bir delikli çalgıdır. Ney gibi!..

Bir deli öldüğünde bize ses veren delikler bir bir kapanır, ahenk yok olur…

Acımasız bir dünyanın vicdan ışıkları olan bu güzel insanlardan, ‘aklı başında’ olanlardan öğrendiklerimizden daha çok şey öğreniriz. Çünkü, o kadar gerçekçi ve yalındırlar ki gördüklerini söylemezlerse dilleri çürür. “Yalandır yaşadığınız yalan” diye haykırırlar yüzümüze.

Yoktur şu cihanda meczup olandan daha huzurlu. Çünkü bir meczup ne dünyaya ne de kendine düzen vermek için düşmez yollara. Ancak, öyle meczuplar vardır ki dünyanın yörüngesini değiştirecek güce, enerjiye sahiptirler. Taşra kasabalarındaki gariban delilerden tutun da yaşı altmışı geçtiği halde insanlar için kendini feda eden meczuplara kadar her delinin mutlaka ‘bir bildiği’ vardır. Ve onların bildiklerini, aklın ve dünyanın esirleri olan bizler asla bilemeyiz.

Müstesna Deliler Albümü, Zeki Bulduk’un dünyanın en masum insanlarına dair özlü ve dokunaklı bir çalışması. İnsanları merhamet kalesine davet eden yazar, bu albüme bakarken, meczupların öykülerini okurken insanlığımızın deliren ve delirten yüzünü gösteriyor okuyucuya.

İyi bakın o yüzlere!

İnsanı ağlamaya, insanı gülmeye; susup, o yüzlerdeki bitimsiz şarkıyı dinlemeye sürükleyen bir şeyler var…

“Deliler; en saf haliyle insanlığımızdır, çocukların ve delilerin var olduğu bir dünyadan ümit kesilmez” diyen yazar sizleri müstesna bir albüm ve insan sıcaklığında öykülerle baş başa bırakıyor.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Zeki Bulduk

Zeki Bulduk

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Zeki Bulduk Kitapları

Bu kitabı 957 kişi görüntüledi.