Hayy Kitap Duyuru
Arama

Lulu Ve Brontozor

Ön kapak Arka kapak

Kusursuz kahramanlar, dağılın: Karın ağrısı Lulu geliyor!

Satın Al

Kitap Özeti

Lulu… İnatçı mı inatçı! Aksi mi aksi! Ya da şöyle diyebiliriz: Tam bir karın ağrısı! Canı bir şey istedi mi, karşı durmak imkânsız. Gerekirse ampulleri patlatana dek ciyak ciyak bağırır, kendini yere atıp havaya tekmeler savurur, çırpınır durur. Sonunda da istediğini elde eder. Ta ki bir gün, doğum günü armağanı olarak bir dinozor isteyinceye kadar…

Hayykitap Çocuk, okurlarını dediği dedik, huysuz mu huysuz bir kız çocuğuyla tanıştırıyor. Lulu, ele avuca sığmayan bir çocuk. İnsanı çok fena gıcık ediyor ama sevdiriyor da kendini. Gün geliyor bir brontozor bulmak için ormana gidiyor, gün geliyor istediğini elde etmek için para kazanmaya karar veriyor. Hayvanlarla mücadele ederken, kendisinin tam zıttı bir oğlanla uğraşırken bir de yazar araya girmez mi. Sevgili yazarımız durmadan öyküyü kesip hınzırca yorum yapıyor, huysuzluklarıyla Lulu’yu aratmıyor. Calcedott Onur Ödüllü illüstratör Lane Smith’in resimleriyse bu mizah dolu maceralara ayrı bir renk katıyor.

“Lulu” dizisi, birbirine benzeyen kahramanlar ve bildik maceralar ekseninde dönen hikâyelerin arasında, taptaze bir soluk olarak okurlarını bekliyor.

Lulu ve Brontozor’da, Lulu doğum günü armağanı olarak bir brontozor istiyor. Brontozor, bir tür dinozor değil miydi? Yok artık, evde dinozor mu beslenir? Hayır mı? Anlaşılan, henüz Lulu ile tanışmadınız. “Hayır” sözcüğü Lulu’nun sözlüğünde yok. Ama anne babası bu kez “hayır” diyor ve Lulu brontozorunu bulmak için zorlu bir yolculuğa çıkıyor…
Lulu’nun eğlenceli ve komik macerası, ilginç sonuyla da sizi tekrar tekrar ‒uyarıyoruz, tekrar tekrar‒ şaşırtacak.

Kitabın aldığı övgüler:

“Küçük okurlar için mükemmel bir seçim.”
Kirkus

“Tam çocuklara göre bir mizah… Deli dolu bir kitap arayan okurlar için böylesine yaratıcı ve neşeli bir macera isabet olacaktır.”
School Library Journal

“Çok zekice…”
Booklist

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Judith Viorst

Judith Viorst

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Judith Viorst Kitapları

Bu kitabı 728 kişi görüntüledi.