Hayy Kitap Duyuru
Arama

Korsan Gemisi Tehlikede

Ön kapak Arka kapak

Bilgisayar oyunlarına meydan okuyan bu dizide, kitap ve oyun bir arada!

Satın Al

Kitap Özeti

Hayykitap’tan çocuklara, oyun ve okumanın iç içe geçtiği yepyeni bir dizi: Bu Macerada Kahraman Sensin! Dizinin ilk kitabı Korsan Gemisi Tehlikede ile çocuklar eğlenceli bir maceraya atılıyor; bölüm sonlarındaki sayfa yönlendirmelerinden birini seçerken heyecanlanıyor, akıl yürütüyor, neden-sonuç ilişkisi kuruyor. Öyküyü kendi yönlendiriyor, alternatif oluşturuyor, hataları telafi ediyor, gülüyor, üzülüyor, başarıyor, başaramazsa yeniden deniyor. Tek bir “giriş”i olan ama “gelişme” ve “sonuç” bölümlerinde onlarca seçenek sunan bu macerada adım adım mutlu sona yaklaşmak da, hata yapıp geri dönmek de çok eğlenceli…

Bilgisayara oyunlarına meydan okuyan dizinin yeni kitapları ise yolda!

Katran karası, kurukafalı bayrağıyla bir korsan gemisi hızla yaklaşıyor. İşte, geminize geçtiler bile; her yerden korsanlar fışkırıyor.
Fakat beterin beteri var. “İ-işte orada!” diye zar zor kekeliyor Theo ve korsan gemisinin baş direğini işaret ediyor. Orada yukarıda, tek gözü bantlı, selvi boylu bir adam beliriyor. Üzerinde pis bir keten gömlek, altında siyah bir şalvar ve belini saran kırmızı kuşağın içinde en azından dokuz silah var. Karayipler’in korkunç korsanı, Kaptan Tekgöz bu! Şimdi ne olacak? “Çabuk, korsanların arasına karışalım,” diyor Theo. “Tutsakmışız gibi yapıp bekleyelim,” diyor Hektor.

Bu kitapta kahraman, okuyucu. Evet, kahraman sensin. Birbirine taban tabana zıt düşünen iki arkadaşa, heyecan dolu maceralarında sen yardım edeceksin. Sayfalar ilerledikçe hep bir karar vermen gerekecek. Maceranın nasıl devam edeceği, senin seçtiğin yola bağlı. Dolayısıyla, iyi düşün ve dikkatli ol, çünkü bu macerada yapacağın her hata seni ve arkadaşlarını sona götürebilir! İlk maceranda tehlikeli korsan Kaptan Tekgöz’ün gemisindesiniz, üstelik kıyamet gibi bir fırtına kopmak üzere…

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisine bir tanıtım filmi çektik! Çocukların rol aldığı kısa tanıtım filmi, dizinin macera ve eğlence dolu kitapları kadar ilgi çekeceğe benziyor. Tanıtım filmini youtube, vimeo, dailymotion gibi video paylaşım sitelerinden izleyebilirsiniz.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Thilo

Thilo

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Thilo Kitapları

Bu kitabı 353 kişi görüntüledi.