Hayy Kitap Duyuru
Arama

Kıyıya Vuran Kız

Ön kapak Arka kapak

Komik, dokunaklı, heyecan dozu yüksek, unutulmaz bir hikâye!

Satın Al

Kitap Özeti

Kıyıya vuran küçük bir kız,
on bir oğlan,
sümüklü zirzoplar,
Mathilda,
bir ayı,
süperdozerler,
Idaliek Teyze,
bir Gümbürtak,
hayaletler
ve kendi halinde küçük bir kasabanın öyküsü.

Günlerden bir gün Wammers Kasabası’nda küçük bir kız kıyıya vurur. Bütün eşyası kırmızı bir valizin içindedir. Hemen kendine bir kulübe ve tekerlekkule inşa edip sahile yerleşir. Kasabalılar onu bulmakta gecikmez ama bu isimsiz “Kazazede”nin tek başına yaşamasına müsaade etmeyeceklerdir. Ondan birlikte yaşayacağı kişiyi ya da kişileri seçmesini isterler. İyi düşünmesi gerekecektir Kazazede’nin. Koca Jos’u mu seçecektir? Doktor Hendrik ve Püskül’ü mü? Yoksa tamı tamına on bir oğulları olan fırıncı ile Rosa’yı mı?Peki ormandaki ayı ve lunapark planları yüzünden kopan kızılca kıyametin sonu nereye varacaktır? Kazazede’yi zor kararlar, maceralı günler bekler.

Etkileyici güzellikteki kapağı, sıradışı öyküsüyle Kıyıya Vuran Kız, sıcacık, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz türden bir roman. Kendi halinde bir kasabada hayat, ansızın sahilde beliren bir kız çocuğuyla sonsuza dek değişir. İsimsiz bu küçük kız kendini kasabalılara kabullendirmeye çabalar, bir anda kasabanın alacağı kritik bir kararda belirleyici olur ve beklenmedik maceralar yaşar.

Her sayfası tatlı tuhaflıklarla, garip ama sımsıcak karakterlerle dolu olan Kıyıya Vuran Kız, okurlarını gerçek dünya ile hayali dünyalar arasında gezinebilecekleri bir yolculuğa çıkarıyor. Hiç bilmediği bir yerde tek başına bir hayat kurmaya çalışan Kazazede’nin kendine özgü gerçekliği bizi hızla sarıp sarmalıyor, hafif bir alaycılık ve mizahi yanı ağır basan diyaloglarla kurulan öykünün karakterleri sanki canlıymışçasına çıkıveriyor karşımıza. Kitabın temposu hiç düşmüyor, heyecanlı, eğlenceli, mizah dozu yüksek, düşündürücü ve hayal gücüne yer açan bir okuma vaat ediyor.Flaman çocuk yazınının üretken kalemlerinden Stefan Boonen’ın zarif mizahi anlatımı, çizer Tom Schoonooghe’nin bambaşka dünyaları keşfetmeye köprü olan, naif, tatlı ve yumuşacık, renkli kurşunkalem desenleri ile Kıyıya Vuran Kız, usta işi, unutulmaz bir roman.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Stefan Boonen

Stefan Boonen

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Stefan Boonen Kitapları

Bu kitabı 1167 kişi görüntüledi.