Hayy Kitap Duyuru
Arama

Kesinlikle Ben, Clarice Bean

Ön kapak Arka kapak

Amerika ve Avrupa’nın kesinlikle en sevilen, bol ödüllü kız kahramanı Clarice Bean şimdi Türkiye’de!

Satın Al

Kitap Özeti

“Bayan Wilberton, öğretmenim, bizden bir kitap projesi yapmamızı istiyor ve bu kulağa kesinlikle çok sıkıcı geliyor… ta ki sonunda bir ödül verileceğini öğreninceye kadar. Ben ve kesinlikle en iyi arkadaşım Betty Moody gerçekten kazanmak istiyoruz… ama nasıl???”

20’den fazla çocuk kitabı yazıp resimleyen Lauren Child, çocuklarınkine benzer çizimleri ve yaratıcı tipografisiyle “kesinlikle” çok sempatik bir kızla tanıştırıyor bizi: Clarice Bean.

Clarice Bean’in başı her zaman ailesiyle, öğretmeni Bayan Wilberton’la ve yan evde oturan Robert Granger’la dertte. En sevdiği roman kahramanı Ruby Redfort’un ateşli bir hayranı olan Clarice, en yakın arkadaşı Betty Moody ile okullarında düzenlenen kitap projesi yarışmasını kazanmaya çalışıyor. Neden en sevdiği süperkahraman, dâhi dedektif Ruby Redfort ona yardımcı olmasın…

Kesinlikle Ben, Clarice Bean, dünya çocuklarının çok sevdiği üç kitaplık bir serinin ilk kitabı. Kitap, The Literacy Association WOW Award (Okuryazarlık Derneği WOW Ödülü) ve Red House Children’s Books Award’ı (Red House Çocuk Kitapları Ödülü) kazandı. Dünyanın pek çok ülkesinden yüz binlerce seveni olan Clarice Bean kısa zamanda Türk çocuklarının ve yetişkinlerin de kesinlikle en sevdiği arkadaşlarından biri olacak belli ki…

Orta halli bir ailenin zeki, komik, yerinde duramayan kızı Clarice Bean’in saatlerce telefonla konuşan bir ablası, ergenliğin karanlık tünelinde yaşayan bir ağabeyi ve aynı odayı paylaşmak zorunda olduğu, “kesinlikle tam bir baş belası gibi davranan” bir küçük kardeşi var. Ailesi ve arkadaşları da en az onun kadar başarıyla tasvir edilmiş ve hepsi öyle inandırıcı ki, kitabı okuduktan sonra sevdikleri, sevmedikleriyle aklınızın bir köşesinde yaşamaya devam ediyorlar.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Lauren Child

Lauren Child

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Lauren Child Kitapları

Bu kitabı 1100 kişi görüntüledi.