Hayy Kitap Duyuru
Arama

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık

Ön kapak Arka kapak

Yaşam boyu şişmanlığa elveda, mutluluğa merhaba!

Satın Al

Kitap Özeti

Çıktığı günden beri ‘en çok satanlar’ listesinden inmeyen Karatay Diyeti Türk insanının en büyük hayalini gerçekleştirdi: Aşırı kilolardan kurtularak hastalıklardan uzak, enerjik ve kaliteli bir yaşam sürmek…

Bu diyeti uygulayan binlerce insan yüzde 100’e yakın bir başarı oranıyla, vücut yağlarından kurtuldu ve kilo verdi. Üstelik strese girmeden kendilerini mutlu ve dinç hissetti. Verdikleri kiloları geri almadı. Bu yaşam biçimi, ‘Türk halkı için en uygun’ olduğundan ve kilo vermenin önünde en büyük engel olan ‘acıkma korkusu’nu da tamamen yok ettiği için adeta bir fenomen haline geldi. Karatay Diyeti uygulayıcılarının sayısı her geçen gün katlanarak artıyor. Yeni beslenme doğrularıyla yeni hayatlarına başlayan binlerce Karatay Diyeti uygulayıcısı da (onları görüp imrenenler de), gerek kendi ‘özel’ hayatlarıyla ilgili gerekse daha detaylı bilgi talebi babında yeni yeni sorular soruyor.

Prof. Canan Efendigil Karatay, ilk kitabı Karatay Diyeti’ni tamamlayan ve onun devamı niteliğinde olan Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık’ta, okuyucularından gelen soruları yanıtlıyor, birçok konuyu detaylandırıyor. ‘Sağlıklı kilo verme’nin kapsamını genişletiyor, ‘tüm hayat’ı içine alan yeni bir yaşam biçiminin ipuçlarını veriyor. ‘Sağlıklı yeni nesillerin gelişmesi, her yaşta bağışıklık sisteminin güçlü olması ve ömür boyu hastalıktan uzak kaliteli bir yaşam sürmek için ne yapmalıyız?’ sorusunu yanıtlıyor. Her yaşta kendimizi dinç hissetmek, kilo problemi yaşamamak ve hastalıklarla aramıza kalın bir duvar örmek için, mevsimlere ve yaş dönemlerine göre, 365 gün 24 saat nelere dikkat etmemiz gerektiğinin altını çiziyor.

Canan Hoca, ilk kitabında işin ABC’sini anlatmıştı. Şimdi alfabedeki harf sayısını artırıyor! Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık kitabında yemek pişirilirken kullanılan yanlış yöntemlerden (una bulama vb) ya da metabolizmadaki engellerden (D vitamini, demir eksikliği, gıda alerjisi vb) dolayı kilo verememe ya da kilo vermenin zaman alması konusu ve bunun çözümü de anlatılıyor. Yeni kitapta kilo vererek dejeneratif hastalıklardan nasıl korunduğumuz konusu daha da detaylandırılıyor.

Karatay Diyeti uygulayanların merak ettiği tüm kritik sorular da (hiç mi ekmek yemeyeceğim, bir kaşık bal yesem olmaz mı, ya yediklerim kolesterolümü yükseltirse, et yersem gut riski artmaz mı vb) tek tek yanıtlanıyor. Bu ikinci kitapta Karatay Diyeti’ne uygun, glisemik indeksi düşük yemek tariflerinin sayısı da artıyor.

‘Şişmanlığa elveda, mutluluğa merhaba’ diyen Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık adeta bir ‘doğal sağlık sigortası’. ‘İlaçlara veda kitabı’ olarak da ‘her yaşa uygun sağlıklı yaşam kılavuzu’ olarak da okunabilir, ‘hastalıklardan uzak sağlıklı yaşamın anahtarı’ olarak da kullanılabilir.

Kitabın Bölümleri:

NEDEN TÜRK HALKI İÇİN EN UYGUN DİYET?
KİLO ALMAK, KİLO VERMEK NE DEMEK?
KİLO VERMEYİ ENGELLEYEN ‘GİZLİ AJANLAR’!
KARATAY DİYETİ’YLE ÖMÜR BOYU ŞİŞMANLIĞA ELVEDA…
BUNLARIN MUTFAĞA GİRMESİ YASAK!
EKMEK VE ŞEKER NEDEN ZEHİRLER?
SAĞLIKLI YAŞAMIN OLMAZSA OLMAZI: FİZİK AKTİVİTE
SAĞLIKLI YAĞLARIN SIRLARI!
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN EN GÜÇLÜ SİLAHI: KOLESTEROL
YUMURTANIN GÜCÜ!
KIRMIZI ET İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR!
ZAYIFLAMANIN VE ZAYIF KALMANIN ANAHTARI: KURUYEMİŞLER
4 MEVSİM KARATAY DİYETİ
HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 24 SAAT!
KOLAY UYGULANABİLİR TARİFLER
FAYDALI BİLGİLER KOKTEYLİ!
ANNE VE BABA ADAYLARINA ÖZEL TAVSİYELER
KARATAY DİYETİ’NİN EN KÂRLI UYGULAYICILARI: ÇOCUKLAR VE GENÇLER
PROF. KARATAY NASIL YAŞIYOR? GENÇLERE ÖNERİLERİ NE?
‘KARATAY DİYETİ’ KİTABINI OKUYARAK UYGULAMAYA BAŞLAYANLAR NE DİYOR?

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Canan Karatay

Canan Karatay

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Canan Karatay Kitapları

Bu kitabı 2697 kişi görüntüledi.