Hayy Kitap Duyuru
Arama

Karatay Diyeti’yle Beslenme Tuzaklarından Kurtuluş Rehberi

Ön kapak Arka kapak

‘Ezber bozan’ profesörden Türk halkını uyandırma servisi!

Satın Al

Kitap Özeti

Halkta eksik olan, bilgi! Artık mızrak çuvala girmiyor, birtakım reklâm numaraları ile sağlıksız yiyecekler, sağlıklı gösteriliyor. Halkımız sağlıklı sanarak fazla miktarda sağlıksız yiyecek tüketiyor. Oysa insanlar bilinçli olarak yaşadıklarında, sağlıklarını korumakta güçlük çekmiyorlar ve mutlu oluyorlar.

Prof. Dr. Canan Karatay bu kitabında da farklı bir şey yapmıyor, ‘çıplak’ gerçeği söylüyor! Hangi yiyeceklerin vücudumuzda hangi etkiyi yaptığını anlatırken, küresel beslenme tuzaklarını deşifre ediyor ve bu tuzaklardan kurtulmanın ipuçlarını veriyor.

Prof. Karatay, Karatay Diyeti’yle Beslenme Tuzaklarından Kurtuluş Rehberi’nde sağlığını düşünen bilinçli bireyin en çok sorduğu soruya yanıt veriyor: “Neyi niçin yiyelim, neyi niçin yemeyelim?” Bu sorunun yanıtı önemli çünkü modern çağ, insanı hasta eden beslenme tuzaklarıyla dolu. Yanlış bilgilendirme, para uğruna gerçekleri gizleme, satışlar düşmesin diye belli ürünlerin zararlarını örtbas etme, geleneksel ve sağlıklı ürünleri karalama, endüstrinin sık başvurduğu taktiklerden… Bu ‘ambalajlı’ tuzaklara düşen masum insanlar da önce enerjisini ve sonra sağlığını kaybediyor!

İnsan ancak binlerce enzim, onlarca hormon dengeli bir şekilde çalıştığı zaman sağlıklı bir vücuda sahip olabiliyor. ‘Beslenme tuzakları’ işte bizi tam da buradan vuruyor! Çünkü yediklerimiz ve yaşam biçimimiz hormonlarımızı ve metabolizmamızı çok çabuk etkiliyor, hassas dengeyi bozabiliyor! Bu denge bozucular arasında neler yok ki: 1980’li yıllardan sonra moda olan kalori hesabı, az yağlı beslenme, light ürünler, ‘mış’gibi üretilen fabrikasyon yiyecekler, bir türlü bırakılamayan tatlı ve şekerler, şekerli içecekler, trans yağlar…

Ezber bozan Profesör Canan Karatay, özellikle hormonal dengesizliği ve metabolik bozukluğu olan hastalarından gelen yoğun taleple şimdi de 7’den 70’e herkesi ilgilendiren bu kitabı hazırladı. Prof. Karatay, Beslenme Tuzaklarından Kurtuluş Rehberi’nde sağlıklı proteinlerin, sağlıklı yağların ve sağlıklı karbonhidratların ne olduğunu, ne şekilde tüketilmesi gerektiğini, sağlıklı ve sağlıksız yiyeceklerin vücudumuza girdiği andan itibaren nasıl yol aldığını, hazmolduktan sonra nasıl etki yaptığını ve nelere sebep olduğunu yine bilimsel referanslar eşliğinde anlatıyor.

Kitabın Bölümleri:

KURTULUŞ REÇETESİ-1
PROTEİNİN ‘EN ÖNEMLİ’ GIDA OLDUĞUNU UNUTMA!

KURTULUŞ REÇETESİ-2
YAĞ KÖTÜDÜR DİYENLERE İNANMA!

KURTULUŞ REÇETESİ-3
YAĞLARIN HEPSİNİ AYNI KEFEYE KOYMA!

KURTULUŞ REÇETESİ-4
YÜKSEK ORANDA KARBONHİDRAT TÜKETME!

KURTULUŞ REÇETESİ-5
YAĞ YE, HASTA OLMA!

KURTULUŞ REÇETESİ-6
İYİLEŞMEZ DENEN HASTALIKLARIN İYİLEŞECEĞİNE İNAN!

KURTULUŞ REÇETESİ-7
KOLESTEROLÜNÜ SEV!

KURTULUŞ REÇETESİ-8
İNSÜLİNİ ZIPLATACAK GIDALARDAN UZAK DUR!

KURTULUŞ REÇETESİ-9
İNSÜLİN DİRENCİNİ ÖNEMSE!

KURTULUŞ REÇETESİ-10
BÜYÜME HORMONUNUN DOSTU OLAN GIDALARLA SEN DE DOST OL!

KURTULUŞ REÇETESİ-11
BEBEĞİNİ ‘BEBE BİSKÜVİSİ’ İLE BESLEME!

KURTULUŞ REÇETESİ-12
ÇOCUKLARA ŞEKER VE ŞEKERLİ ÜRÜN YEDİRME!

KURTULUŞ REÇETESİ-13
TATLIYA ELVEDA DE!

KURTULUŞ REÇETESİ-14
DİYABETLİYSEN BU ÖNERİLERE KULAK VER!

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Canan Karatay

Canan Karatay

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Canan Karatay Kitapları

Bu kitabı 2013 kişi görüntüledi.