Hayy Kitap Duyuru
Arama

Hormon Bozucular

Ön kapak Arka kapak

Şüphelilerin Tek Tek Deşifresi, Bizi Nasıl Hasta Ettikleri ve Korunma Yolları

Satın Al

Kitap Özeti

Artık her şeyin bir kolayı var.

Artık turfanda diye bir şey kalmadı, her mevsim her şeyi yiyebiliyoruz.

Artık tarladan, bağdan bahçeden en yüksek verimi alıyoruz.

Artık çocuklarımızın harika mamaları, oyuncakları, giysileri var.

Artık endüstri öyle bir hale geldi ki, daha biz ihtiyaç duyduğumuzun farkına varmadan, ihtiyaç duyacağımız şey mağazada önümüze geliveriyor.

Ama madalyonun öbür yüzü de var! Otizm artıyor, kız çocukları erken cinsel gelişim gösteriyor, bazı çocukların boyları aile ortalamasının altında kalıyor, obezite, diyabet artıyor, bazı kanser türlerine daha sık rastlanıyor, erkek sperm sayısındaki azalma artık bilimsel makalelere konu oluyor.

Çünkü kullandığımız, giydiğimiz, yediğimiz, içtiğimiz şeylerin çoğunda çeşitli kimyasallar var ve bunlar hormonlarımızın salınımlarını bozuyor, bazen hormonlara benzer etki gösteriyor, bazen de kendi hormonlarımızın etkilerini azaltıyor ya da artırıyorlar.

“Hormon bozucular” dışarıdan gıda, solunum veya cilt yolu ile vücudumuza girerek zararlı etkilerini gösteren ve çoğunlukla endüstride kullanılan kimyasallardır.

Evet işimiz kolay değil, ancak gerçeği bilip hayatımızı ona göre düzenlediğimizde sonuç almamız mümkün. Bu kitap, okurun kendi hormonlarını ve dışardan alınan hormon bozucuları tanıması, kendisinin ve çocuklarının hayatını bu maddelerden koruması amacıyla kaleme alınmıştır.

Kitap Önizlemesi

KİTABIN PDF ÖNİZLEMESİNİ İNCELEYİN.

İncele

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz

Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz Kitapları

Bu kitabı 1507 kişi görüntüledi.