Hayy Kitap Duyuru
Arama

Hayatı Keşfetmek İsteyen Penguen

Ön kapak Arka kapak

Küçük bir penguenin hem zorlu hem eğlenceli hayat öyküsü…

Satın Al

Kitap Özeti

Bu, Otto.
Otto bir penguen yavrusu.
Arkadaşlarıyla oynamayı, hayatı keşfetmek için sorular sormayı çok seviyor.
Bir an önce büyüyüp, göbeğinin üzerinde kızak gibi kaymak, denize girip balık yakalamak istiyor.
Ama önce yapması gereken önemli bir şey var:
Öğrenmek ve öğrendiği her şeyi kendinden küçüklere öğretmek.

Hayatı Keşfetmek İsteyen Penguen, Jill Tomlinson’un yavru hayvan hikâyeleri serisinin üçüncü kitabı. Kitap, minik penguen Otto’nun hayatla tanışmasını, penguenliğin ne kadar eğlenceli olduğunu keşfetmesini anlatıyor.

Kitabın kahramanı sevimli Otto, kolonisinin ilk civcivi. Hayatı merak ediyor, bir an önce büyümek istiyor. Öğrenmek istediği bir sürü şey var, sürekli sorular soruyor. Kendisi öğrenmeye bu kadar meraklıyken hiç olmayacak bir şey geliyor başına: İlk civciv olduğu için kolonideki diğer yavrulara göz kulak olmak zorunda kalıyor ve tabii onların sorularını cevaplamaya…

Jill Tomlinson okurları bu kez, anne ve baba penguenlerin yavruları soğuktan koruduğu, onlar için dönüşümlü balık avlamaya gittikleri Antarktika’ya götürüyor. Çocuklar hem Otto’nun maceralarını hem de minik penguenlerin zorlu hayatlarını, birbirlerine nasıl göz kulak olduklarını okuyorlar. Penguenler nasıl büyür, ne ile beslenir, soğuktan nasıl korunur, nasıl oynar, nasıl eğlenir? Çocuklar penguenlerle ilgili merak ettikleri pek çok şeyi güzel bir kurguyla, onların yaşamına tanık olarak öğreniyorlar.

Tıpkı çocuklar gibi hayatı merak eden ve keşfetmek isteyen Otto’nun hikâyesi çocuklara da büyüklere de hiç yabancı gelmeyecek. Çocukların okurken öğreneceği, hayal dünyasını genişleteceği kitap, keşfedilmeyi bekliyor.

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Jill Tomlinson

Jill Tomlinson

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Jill Tomlinson Kitapları

Bu kitabı 3332 kişi görüntüledi.