Hayy Kitap Duyuru
Arama

Etik Hackerlığa Giriş

Ön kapak Arka kapak

Ofansif siber güvenliğin ABC’si!

Satın Al

Kitap Özeti

Siber güvenlik, dönüşen dünyanın en ciddi silahı. Artık tankla, topla verilemeyecek zararlar, dakikalar içinde klavyeyle verilebiliyor.

Hepimizin vahşice kullandığı sosyal medya bile neredeyse 24 saat izleniyor. Yemek yeme alışkanlıklarından, nelerden hoşlandığımıza ve her türlü eğilimimize kadar her şey bir yerlerde depolanmakta. Bir çocuk, tablet kullanmaya başladığı o ilk andan itibaren ekrana dokunduğunda alınan parmak izi sayesinde hayatı boyunca izlenmekte…

Siber güvenlik, futbol mantığı gibi işlerse daha etkili olur. Ofansif olanlar her zaman bir adım öndedir. Defansif olanlar ise ancak ve ancak saldırıya karşı sürekli tedbir almaktadır. Bir hackerın görevi sisteme sızmaktır, asla sistemi korumak değildir. Ancak bir sistemi en iyi koruyacak kişiler de hackerlardır.

“Nasıl hacker olacağım?” sorusuna yanıt bulacağınız teknik bir kitap bu. Deneyimlerden çok, adım adım sizi sonuca götürecek teknik bilgiler sunuyor. Kitapta bir hackerın gözünden düşmanın bize doğrulttuğu silahı kendisine nasıl çevireceğinizi göreceksiniz. Öyleyse haydi klavyeler omuza!

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

İsmail Bülbül

İsmail Bülbül

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

İsmail Bülbül Kitapları

Poyraz Emre Bingöl

Poyraz Emre Bingöl

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Poyraz Emre Bingöl Kitapları

Bu kitabı 2540 kişi görüntüledi.