Hayy Kitap Duyuru
Arama

Ertuğrul, ‘Kahraman Lazım’ Dediler Geldik!

Ön kapak Arka kapak

Hayykitap’tan yepyeni bir çocuk serisinin ilk kitabı!

Satın Al

Kitap Özeti

Her çocuk bir süper kahramandır aslında.

Ertuğrul da öyle çok süper bir kahraman. İçindeki iyi ve doğru sesi dinlemenin büyük bir kahramanlık olduğunu keşfetmiş. Keşfetmesine keşfetmiş de bu durum, zaman zaman onu zor durumda bırakmıyor değil ☺

İçi gırgır, şamata, aksiyon, macera ve bol süper kahramanlık dolu bu kitabı çok seveceksin. Süper kahraman dediysek; Ertuğrul, binalara tırmanmıyor, pelerini ile uçmuyor, at tepesinde savaşlara falan katılmıyor tabii.

Onun yerine, ödevleri ile boğuşuyor. Kardeşi ile anlaşmaya çalışıyor. Arkadaşları ile yaşadığı sorunları en adil şekilde çözmeye çalışıyor. Ertuğrul’da daha ne süper kahramanlık numaraları var bi bilsen!

Kitapla ilgili yorumlar:

Ertuğrul’la tanıştığınız andan itibaren yüzünüzde bir gülümseme ile okuyorsunuz kitabı. Gerek kardeşiyle olan diyalogları gerek olayları yorumlama şekliyle kitap başından sonuna mizahi bir dille yazılmış.
Yaşadığı her olayda, kendini bir ikilemin içinde bulan Ertuğrul yaptığı seçimlerle “kahramanlık” kavramına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Bir çocuk olarak içindeki iyi ve doğru sesi dinlemenin de bir kahramanlık olduğunu hissettiriyor. Kitabın içten bir anlatımı var. Olayları birinci ağızdan yani Ertuğrul anlatıyor. Bu durum sanki arkadaşınızla konuşuyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Özellikle günümüz çocuklarının gülmeyi sevdiği gerçeği bu kitabın çocuklar tarafından çok sevileceğini düşündürüyor. Keyifli okumalar olsun…

Deniz Şahin, Türkçe Öğretmeni

“İdealist, üretken ve dokunduğu her işe aşkla sarılan sevgili Öznur Çolakoğlu Cam, bu kez Ertuğrul ile çocuk dünyasının kalbini fethetmeye hazırlanıyor.

Ertuğrul öyle samimi, öyle bizden, öyle tanıdık ki, kitabı okurken yanaklarından birer makas alıverme veya başını okşayıp “N’aber Ertuğrul ” deme hissi uyandırıyor insanda…

Öznur; Ertuğrul’u ile çocukların biz yetişkinlerin dünyasına baktığında aslında neler gördüğünü, doğruların, yanlışların kafalarında nasıl şekillendiğini sade, akıcı ve esprili bir dille anlatmış; çocuklara sıkılmadan keyifle okuyabilecekleri, yetişkinlere de aynı keyifle çocuklarıyla paylaşabilecekleri bir eser hediye etmiş.
Çocuklara bakmanın ötesine geçip,onları görmeyi başarmış bir eğitimci, bir anne, bir amazon kadın olarak Öznur’u muhteşem empati yeteneği ve yaratıcılığı için ayakta alkışlıyorum.

Hepimiz için “Ertuğrul”la tanışma vaktidir. Ondan öğreneceğimiz çok şey var…”

Av. Burcu Karataş Metin

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Öznur Çolakoğlu Cam

Öznur Çolakoğlu Cam

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Öznur Çolakoğlu Cam Kitapları

Bu kitabı 2100 kişi görüntüledi.