Hayy Kitap Duyuru
Arama

Çocuk Eğitiminde Oyun Dili

Ön kapak Arka kapak

Yeni çağın çocuklarıyla iletişim kurmanın en eğlenceli yolu!

Satın Al

Kitap Özeti

Oyun, çocukların hayatı tanıma biçimidir. Çocuklara olumlu davranışları sevgiyle kazandırmanın tek yoludur. Oyun, iş birliği yapmayı, iletişim kurmayı, uyumlu olmayı, paylaşmayı, saygı duymayı, kurallara uymayı, sıra beklemeyi, yenmeyi, yenilmeyi öğretir. Yenilgi ile yüzleşmeyi ve bu duygu ile başa çıkabilmeyi gösterir. Kimi zaman da dışlanmayı yaşatır. Anne baba olarak, biz bu duyguları yaşadık, yaşadıkça öğrendik. Şimdi ise kuralları çocuğumuza kuru kuru anlatarak öğretmeye çalışıyoruz. Oysa elimizde ‘oyun’ diye çok sahici bir yardımcı var. Teknolojinin oyununa gelmeyip çocuklarımızı oyun oynamaya teşvik etmeliyiz. Çocuklar öğrenirken deneyimlemeye ihtiyaç duyarlar. Oyun ise deneyimlemenin ta kendisidir. Nur Eda Kasap kitabında yeni çağın ‘hızlı’ çocukları için en uygun ‘oyun dili’nin şifrelerini veriyor.

Kitap ayrıca, çocuk yetiştiren ve bu işe gönül verenler için bir başka önemli noktayı; okul öncesi eğitimi de detaylıca inceliyor. Öneminin çok daha iyi anlaşılmaya başlandığı günümüzde, eğitim modellerini tek tek ele alarak çocuğu için en iyisini isteyen anne babalara rehberlik ediyor, bu işi meslek olarak seçmiş eğitimcilere de bilgilerini tazeleme fırsatı veriyor.

Kitapla ilgili kim, ne dedi?

Oyunsuz çocuk olmaz. Oyun ile gelişim arasındaki ilişkiyi irdeleyen kitaplar çocuğu ve anne-baba olarak kendimizi anlamamıza yardım eder. Oyunun giderek mekanikleştiği, yazılımların elverdiği ölçüde ‘yaratıcılık’, markaların elverdiği ölçüde ‘çeşitlilik’ olduğu bir dönemde hayal gücünün ve yaratıcı oyunun yerini keşfetmemiz gerekiyor.
Prof. Dr. Yankı Yazgan

Oyun… Çok basit ama bir o kadar da gizemli… İnsan yaşamının bebeklikten erişkinliğe tamamında var olan oyunun her yönüyle çok güzel bir anlatımını okuyacaksınız.
Doç. Dr. Burcu Özbaran
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı

Nur Eda Kasap Süslü’nün içtenlikle, sevgiyle yazılmış, bilimin en son gelişmeleri ile desteklenmiş bu kitabı ebeveynler ve eğitmenler için harika bir başucu kitabı.
Gülgün Sharafat
Psikolog

Oyun, çocuğun bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimine yardımcı olmaktadır. Hayata geçirmesi kolay örnekler içeren bu kitabı tüm anne-baba ve eğitimcilere tavsiye ediyorum.
Elif Akgüner
Psikolog

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Nur Eda Kasap Süslü

Nur Eda Kasap Süslü

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Nur Eda Kasap Süslü Kitapları

Bu kitabı 1376 kişi görüntüledi.