Hayy Kitap Duyuru
Arama

Clarıce Bean, Başı Dertte

Ön kapak Arka kapak

Çocukların çok sevdiği Clarice Bean, çok heyecanlı yeni macerasıyla karşınızda!

Satın Al

Kitap Özeti

20’den fazla çocuk kitabı yazıp resimleyen Lauren Child, “kesinlikle” çok sempatik bir kızla tanıştırmıştı bizi: Clarice Bean. 20’den fazla dile çevrilen, dünyanın pek çok ülkesinden yüz binlerce seveni olan Clarice Bean’i Türkiye’deki çocuklar da çok sevdi. Serinin ikinci kitabı Clarice Bean, Başı Dertte yine müthiş çizimler eşliğinde, çılgın bir zeka ürünü, temposu yüksek, heyecanlı bir öykü anlatıyor ve çocukların için ısıtacak bir finalle son buluyor. Kitap, The Literacy Association WOW Award (Okuryazarlık Derneği WOW Ödülü) kazandı.

Serinin ilk kitabı Kesinlikle Ben, Clarice Bean’de, okullarında düzenlenen ve kulağa kesinlikle çok sıkıcı gelen kitap projesiyle başı dertte olan Clarice Bean’in bugünlerde başı yine durmadan derde giriyor. Keşke dertlerden kurtulmada en sevdiği roman kahramanı, süper dedektif Ruby Redfort kadar iyi olsa… Bu seferki en büyük derdi öğretmeni Bayan Wilberton’ın düzenlediği yazım yarışması. Onca sözcüğün nasıl yazıldığını öğrenmek ne kadar da zor. Pek çok açıklanması zor şey var bu yazım denen şeyle ilgili. Örneğin GELİYOR’un R’sini neden söylemiyoruz ya da neden AĞBİ deyip de AĞABEY yazıyoruz? Clarice nasıl yapacak da bu zor denklemlerin içinden çıkacak? Neyse ki hayatında onu heyecanlandıran başka şeyler de var: Örneğin, sınıfça sahneleyecekleri Müziğin Sesi piyesi. Clarice ona küçük bir rol de verilmiş olsa başrollerden birini oynamakta kararlı ve bir ara başrolü almaya oldukça yaklaşıyor. Ama arkadaşı Karl, başını gerçekten büyük bir derde soktuğunda Clarice ona yardım etmek için piyesteki rolünü tehlikeye atıp kesinlikle beklenmedik bir şey yapıyor ve başını bir kez daha derde sokuyor…

“Yazım? Kim bilir nereden geldi ve neden bu kadar zor. Kim akıl ettiyse, çok tuhaf biri olmalı.”
Clarice Bean

“Bildiğiniz bir şeyin ne zaman işinize yarayacağını asla bilemezsiniz.”
Ruby Redfort

“Clarice Bean, Başı Dertte kitabı tüm yaş grupları için harika bir kitap! Bir kez okuduktan sonra tekrar okumak isteyeceksiniz.”
Nona

“Çok zeki ve çok komik. Clarice Bean’e doyamıyoruz.”
The Sunday Times

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Lauren Child

Lauren Child

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Lauren Child Kitapları

Bu kitabı 1112 kişi görüntüledi.